بهترین مطالب اموزشی

این کتاب شامل 5 فصل با 19 مقاله از متخصصان معتبر بین المللی در زمینه های مختلف رشد بلور است. موضوعات از اصول (ترمودینامیک رشد اپیتاکسی ، سینتیک ، مورفولوژی ، مدل سازی) گرفته تا مواد بلوری جدید (نانوکریستال های کربنی و نانولوله ها ، بلورهای بیولوژیکی) ، تا فناوری (رشد سیلیکون Czochralski ، رشد اکسید ، اپیتاکسی III-IV) و خصوصیات ( نقص نقطه ای ، تصویربرداری اشعه ایکس ، STM درجا). این درمان رشد فله و همچنین اپیتاکسی توسط مواد غیر آلی و آلی را پوشش می دهد.رشد کریستال شمش Si برای سلول های خورشیدی با استفاده از کوره های ریخته گری اولین کتابی است که به طور کامل این مفاهیم و فن آوری ها را توصیف می کند و نقاط قوت و ضعف تکنیک های مختلف را با هم مقایسه می کند. خوانندگان با رشد و خصوصیات اساسی بلورهای Si ، از جمله بخشهایی در مورد تاریخچه روشهای ریخته گری شمش Si برای سلولهای خورشیدی ، آشنا می شوند. روشهای مورد بحث شامل روش ریخته گری دندریت و همچنین سایر فن آوریهای مهم از جمله بازیگران با عملکرد بالا (HP) و روشهای ریخته گری مونو مانند است. این مفاهیم ، سازوکارهای رشد ، فناوری های رشد و مشکلاتی که هنوز باید حل شوند ، همه در این حجم جامع گنجانده شده است.فهوم رشد بلور را پوشش می دهد ، و درک درستی از هر روش رشد را فراهم می کند
در مورد کیفیت شمش Si ، عمدتا از نظر نقص کریستال و کنترل آنها بحث می کند
مفاهیم خصوصیات اساسی را برای تشخیص کیفیت شمش و ویفر بررسی می کند
در مورد مفاهیم و فن آوری های ایجاد منطقه ای با دمای پایین در مذاب Si با استفاده از روش NOC به منظور ها ستون های تأیید نشده فناوری مدرن هستند. پیشرفت های فن آوری مدرن بستگی زیادی به وجود تک بلورهای مناسب دارد ، چه لیزر ، نیمه هادی ، دستگاه مغناطیسی ، دستگاه های نوری ، ابررسانا ، مخابرات و غیره. علی رغم پیشرفت های بزرگ فن آوری در سال های اخیر ، ما هنوز در مرحله اولیه با توجه به رشد چندین کریستال مهم مانند الماس ، کاربید سیلیکون ، PZT ، نیترید گالیم و غیره. تا زمانی که علم رشد این بلورها به طور دقیق درک نشود ، رشد آنها به عنوان تک بلورهای بزرگ برای استفاده در صنایع مدرن غیرممکن است.
این کتاب تقریباً به تمام تکنیک های مدرن رشد کریستال که از جمله مطالعات موردی مناسب اتخاذ شده است ، می پردازد. از آنجا که بعد از کتاب راهنمای رشد بلور ، هیچ کتاب دیگری برای پوشش این موضوع منتشر نشده است. این کتاب که طی سالهای 1993-1995 منتشر شده است ، خلا5 موجود خوانندگان خود را پر خواهد کرد.

این کتاب با "" تاریخ رشد بلورهای معدنی "توسط استاد ارشد ترین متخصص در این زمینه ، پروفسور ایچیرو سوناگاوا آغاز می شود. در فصل بعدی بررسی تحولات اخیر در نظریه رشد بلور است که قبل از رفتن به سراغ تکنیک های واقعی از اهمیت یکسانی برخوردار است. پس از دو فصل اساسی ، این کتاب مباحث دیگری مانند پیشرفت اخیر در رشد کوارتز ، رشد الماس ، تک بلورهای کاربید سیلیکون ، بلورهای PZT ، بلورهای نوری غیر خطی ، بلورهای لیزر حالت جامد ، سنگ های قیمتی ، اکسیدهای ذوب زیاد مانند نیوبات های لیتیوم ، هیدروکسی آپاتیت را پوشش می دهد. ، GaAs توسط اپیتاکسی پرتوی مولکولی ، بلورهای ابررسانا ، کنترل مورفولوژی و موارد دیگر. برای اولین بار ، مدل رشد کریستال به طور مفصل با اشاره به بلورهای PZT و

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و ششم خرداد 1400 ساعت 1:55 توسط شهرام دارایی بدون نظر

ین بررسی انواع مهم ساختارهای بلوری معدنی و آلی موضوع آن را کاملاً و در عمق کافی برای ماژول های دوره کارشناسی در دوره های شیمی درمان می کند. از ویژگی های این کتاب می توان به دستورالعمل های کلیشه سازی سه بعدی اشاره کرد که در ارزیابی کامل از ارائه نقش اساسی دارد. دستورالعمل های روشنی برای ساختن استریو خود در کتاب آورده شده است ، که خوانندگان را قادر می سازد تا استریو فراوان شبکه ها و ساختارهای بلوری را که نشان داده شده اند ، بررسی کنند.
تقارنهای بلوری ، روایتی به موقع از پیشرفت در متنوع ترین زمینههای کریستالوگرافی است. این مقاله مروری گسترده بر نظریه تقارن را ارائه می دهد و شامل گزارشات هنری مربوط به جهت ها و کاربردهای مدرن آن در فیزیک بلور و خصوصیات بلوری است. هندسه در این رساله جایگاه ویژه ای دارد. جنبه های ساختاری انتقال فاز ، همبستگی ساختار و خصوصیات ، چند نوع گرایی ، ساختارهای مدوله شده و سایر موضوعات مورد بحث قرار گرفته است. کاربردهای تکنیک های مهم ، مانند کریستالوگرافی اشعه ایکس ، مطالعات بیوفیزیکی ، طیف سنجی EPR ، اپتیک کریستال و فیزیک حالت جامد هسته ای نشان داده شده است. شامل 30 مقاله تحقیق و بررسی است.
فصل مقدماتی تقارن گروه - گروه و فضا را تا آنجا که برای درک شبکه ها و ساختارهای بلوری لازم است ، توضیح می دهد. ساختارهای کریستالی با توجه به نیروی اتمی که عمدتا مسئول انسجام در حالت جامد است ، تقسیم می شوند. شرح ساختارها از نظر کریستالوگرافی gi است ، از جمله داده های مربوط به گروه فضایی ، تقارن مولکولی و هندسه مولکولی. بحث در مورد تئوری پیوند برای هر یک از زیر بخشهای ساختار ، ارائه نویسنده را تقویت و تقویت می کند.
این کتاب از دوره های سخنرانی موفق نویسنده ناشی می شود که در تدریس کلاس آزمایش و تصفیه شده است. در صورت لزوم ترمودینامیک تعادل و سایر مباحث شیمیایی ، با اجتناب از ریاضیات پیشرفته ، پیش نیاز یک نواع مهم ساختارهای بلوری معدنی و آلی را بررسی می کند
شامل دستورالعمل های ساخت کلیشه های ساده و برنامه های رایانه ای است
در صورت لزوم ، با اجتناب از ریاضیات پیشرفته ، ترمودینامیک تعادل و سایر موضوعات شیمیایی را ترسیم می

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد 1400 ساعت 19:9 توسط شهرام دارایی بدون نظر

ه عنوان یک عامل بیماری زای انسانی شناخته شده است ، و اینکه می تواند در آب و همچنین مستقیماً بین حیوانات و مردم منتقل شود ، این موضوع مورد تحقیقات شدید قرار گرفته است. وضعیت آن به عنوان یک پاتوژن فرصت طلب ، به ویژه در بیماران مبتلا به ایدز ، و کمبود داروهای موثر ضد کریپتوسپوریدیال به تأکید بر اهمیت بهداشت عمومی این ارگانیسم کمک کرده است. این موضوع تا حدی این واقعیت را تحت الشعاع قرار داده است که Cryptosporidium نیز از عوامل مهم بیماریزایی حیوانات اهلی و حیات وحش است.
در سالهای اخیر ، استفاده از تکنیک های زیست شناسی و فرهنگ مولکولی تأثیر زیادی در درک ما از عوامل اتیولوژیک عفونت های رمزنگاری و توانایی ما در مطالعه عوامل ایجاد کننده در آزمایشگاه داشته است. به عنوان یک نتیجه ، در طی 3-4 سال گذشته ، تعداد زیادی اطلاعات و داده های جدید تولید شده است ، به ویژه در زمینه های طبقه بندی ، زیست شناسی ، بیماری زایی ، اپیدمیولوژی - به ویژه انتقال انسان و انسان و درمان و درمان.
بنابراین بسیار به موقع است که در این کتاب جامعه تحقیق بین المللی درگیر برای بررسی پیشرفت های عمده تحقیق و شناسایی اولویت های مهم تحقیق برای آینده ، به این ترتیب به مخاطبان هرچه بیشتر امکان استفاده و شیمی کریستال و نیمه هادی در ترکیبات دوتایی فلز انتقالی اطلاعات مربوط به مواد نیمه هادی را فراهم می کند. این کتاب در مورد مکانیسم های مختلف نیمه رسانایی در ترکیبات خاص ، از جمله ترکیبات خاکی کمیاب یا فلزات انتقالی ، مواد زجاجیه ای یا مایع و نیمه رساناهای آلی بحث می کند. این کتاب که در سه بخش شامل 11 فصل تشکیل شده است ، با مروری بر اصول اولیه شیمی ، مانند جدول تناوبی و ساختار اتم ، آغاز می شود. این متن سپس به موادی می پردازد که گشتاور مغناطیسی اتمی در آنها وجود دارد و خاصیت انتقال آنها به طور معمول فلزی نیست. در فصل های دیگر کار تجربی در مورد قابلیت هدایت الکتریکی ترکیبات فلزات در حال گذار ، اکتینیدها یا زمین های کمیاب بررسی می شود. در این کتاب همچنین مفاهیم نظری لازم برای ساخت مدل های تقریبی برای تخمین خصوصیات ترکیبات مورد بحث قرار گرفته است. فصل آخر مربوط به تعدیل نور مرئی یا مادون قرمز است که تنها کاربرد جلوه های مغناطیسی و الکترواپتیکی است. این کتاب منبع ارزشمندی برای دانشمندان ، مهندسان و معلمان تحقیق است.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد 1400 ساعت 19:5 توسط شهرام دارایی بدون نظر

 نتیجه پیشرفت در کوچک سازی دستگاه های الکتریکی و نوری و نیاز به خنک کننده و بازده هدایت ، نیاز به کولرهای خنک کننده کوچکتر را توصیف می کند. فناوری برودتی با مواد در دمای پایین و فیزیک رفتار آنها در این دمای سروکار دارد. این کتاب نشان دهنده کاربردهای جدیدی است که برای حسگرها و دستگاه های نوری و خنک کننده کریو خنک شده ، با تأکید ویژه بر کاربردهای تجاری پیشرفته در زمینه های پزشکی و علمی و همچنین در صنایع هوافضا و نظامی.
این کتاب به طور خلاصه جنبه های مهم فناوری برودتی را که برای طراحی و توسعه یخچال ها ، کولرهای برودتی و میکرو کولرهای مورد نیاز سیستم های مختلف تجاری ، صنعتی ، فضایی و نظامی مهم و ضروری است ، ارائه می دهد. خنک کننده برودتی نقش مهمی در سیستم های هواپیمای بدون سرنشین ، حسگرهای جستجو و ردیابی مادون قرمز ، گیرنده های هشدار موشکی ، سیستم های ردیابی ماهواره ای و مجموعه ای بر تاریخچه توسعه فن آوری برودتی
* شامل جدیدترین اطلاعات در مورد خنک کننده های میکرو برای کاربردهای نظامی و فضایی
* ارائه اطلاعات دقیق در مورد سیستم های یخچال و فریزر برودتی با ظرفیت بالا که در برنامه هایی مانند ذخیره سازی مواد غذایی ، مایکروویو پر مصرف استفاده می شود و حسگرهای لیزری ، تشخیص پزشکی و ردیاب های وابع بولی عناصر سازنده سیستم های رمزنگاری متقارن هستند. الگوریتم های رمزنگاری متقارن ابزاری اساسی در طراحی انواع سیستم های امنیتی دیجیتال (یعنی ارتباطات ، تجارت مالی و تجارت الکترونیکی) هستند.
راهنما برای توسعه دهندگان نرم افزار که باید رمزنگاری را با خیال راحت و با صرفه اقتصادی یاد بگیرند و پیاده سازی کنند.
یک سخنران متخصص منظم در کنفرانس ها و رویدادهای صنعت در مورد این پیشرفت
رمزنگاری برای توسعه دهندگان  با فصلی آغاز می شود که موضوع رمزنگاری را به خواننده معرفی می کند. فصل دوم در مورد چگونگی اجرای محاسبات عدد صحیح بزرگ همانطور که توسط الگوریتم های کلید عمومی RSA و ECC لازم است بحث می شود. در فصل های بعدی در مورد اجرای رمزهای متقارن ، هش های یک طرفه ، کدهای تأیید اعتبار پیام ، حالت های ترکیبی احراز هویت و رمزگذاری ، رمزنگاری کلید عمومی و در نهایت قابل حمل صحبت می شود شیوه های کدگذاری. هر فصل شامل بحث های عمیق در مورد مبادلات
توابع و کاربردهای Boolean رمزنگاری یک مرجع مختصر است که نحوه استفاده از توابع Boolean در رمزنگاری را نشان می دهد. در حال حاضر ، تمرین كنندگانی كه نیاز به استفاده از توابع بولی در طراحی الگوریتم ها و پروتكل های رمزنگاری دارند ، باید اطلاعات مورد نیاز را از منابع مختلف (كتاب ها ، مقالات مجلات و سایر منابع) به هم وصل كنند. این کتاب اطلاعات ضروری کلیدی را در یک مرجع گام به گام با استفاده آسان جمع آوری می کند.
نویسنده توسعه دهنده مجموعه استاندارد ابزار رمزنگاری صنعت به نام LibTom استش
با شروع مبانی نظریه لازم ، این کتاب به بررسی موضوعات فنی بیشتری می پردازد ، برخی از آنها در مرز ه عنوان یک منبع کامل برای موفقیت آمیز طراحی یا اجرای الگوریتم های رمزنگاری یا پروتکل ها با استفاده از توابع بولی -
مهندسین و دانشمندان را با استفاده از توابع بولی در رمزنگاری برای مهندسان و دانشمندان فراهم می کند
- مسائل تئوری و کاربردهای بولی رمزنگاری را در یک آدرس منبع متمرکز

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد 1400 ساعت 19:4 توسط شهرام دارایی بدون نظر

سفر دریایی به موفقیت راهنمای عملی و کتابچه راهنمای ایجاد یک کمپین بازاریابی کتابخانه است. مثالها و دستورالعمل های گام به گام به تازه کار و متخصص کمک می کند تا یک کمپین برای جذب جامعه دانشگاه به منابع کتابخانه ارائه دهند.در حال حاضر ممکن است از هر یک از تعداد زیادی خدمات حرفه ای خواسته شود تا با ناراحتی افراد و خانواده ها مقابله کنند. آنها ممکن است به طور متوالی یا همزمان ، در همکاری با یکدیگر یا در رقابت نگران باشند. در این فراوانی خدمات ، تعداد زیادی از مشکلات قادر به دریافت کمک نیستند. این کتاب راهی برای تعریف کمکی که خدمات مختلف می توانند ارائه دهند ارائه می دهد. نویسندگان معتقدند که هر یک از مشاغل رویکرد متمایز خود را دارد و هر یک از این رویکردها باید از نظر تئوری و عملی توجیه خود را داشته باشد.Cryoablation از آریتمی های قلبی ، توسط Audrius Bredikis ، MD و David Wilber ، MD ، اولین متن جامعی است که صرفاً به استفاده موثر و مناسب از Cryoablation در مدیریت آریتمی های قلبی اختصاص داده شده است. این مرجع کاربرپسند ، همه در یک توضیحات واضحی را ارائه می دهد که با عکس های بالینی فراوان ، با کیفیت بالا و تمام رنگی و جداول در یک نگاه تکمیل می شود و دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای تسلط بر حتی مهمترین چالش ها را آسان می کند. روشهای انجماد برای بیماران بزرگسال ، کودکان کودکان / نوجوانان و بیماران جراحی قلب. دسترسی آنلاین در  به شما امکان می دهد به سرعت تصاویر را جستجو کرده و پاسخ س theالات را به سرعت پیدا کنید.ر حالی که دانش بالینی خود را از آخرین فن آوری ها و روش ها به دست می آورید ، درک خود را از همه جنبه های انجماد در آریتمی های قلبی عمیق تر کنید.
تسلط بر آخرین روش های انجماد برای بزرگسالان (انجماد AVNRT ، مسیرهای WPW و سپتوم ، بال زدن دهلیز ، فیبریلاسیون دهلیزی ، انجماد بر اساس بالون ، انجماد RVOT). بیماران اطفال و نوجوانان (انجماد AVNRT ، انجماد WPW ، انجماد در سینوس کرونر کودکان). و بیماران جراحی قلب (روش انجماد دهلیز سمت چپ برای AF ؛ انجماد epicardial AF در بیمارانی که تحت عمل جراحی دریچه میترال قرار گرفته اند ؛ فرسایش اپی کاردی با گیره بستنی مبتنی بر آرگون ؛ انجماد تاکیکاردی های بطنی).
دیدگاه های کاملاً متنوع و بهترین شیوه های جهانی را از تیمی از همکاران و ویراستاران متشکل از متخصصان برجسته جهان پیاده سازی کنید.
به لطف فصل های سازگار و کاملاً متمرکز و طراحی تمام رنگی همراه با جداول ، تصاویر و تصاویر با کیفیت بالا ، به سرعت و به راحتی اطلاعات را پیدا کنید.
از طریق هر رایانه ای در به کتاب دسترسی پیدا کنید ، همراه با متن کامل و کتابخانه تصاویر.
مرجع جدید به موقع در مورد درمان آریتمی های قلبی با انجماد بیش از حد در مقایسه با فرسایش رادیویی با فرکانس
دستورالعمل های گام به گا
نحوه راهنمایی
اطلاعات روشن و موجز

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد 1400 ساعت 19:2 توسط شهرام دارایی بدون نظر