بهترین مطالب اموزشی

آمار ، واقعیت ها و روندهای حمله سایبری (2020)

 ضعف ها را طعمه می زنند ، اما با پیشرفت تکنولوژی تکامل یافته اند.

 

شکل جدیدی از زورگویی ، یعنی حمله سایبری ، در کشورهایی در جهان به یک مشکل رو به رشد تبدیل شده است. در اصل ، حمله به فضای سایبری با نوع قلدری که متأسفانه بسیاری از کودکان در مدرسه عادت کرده اند ، تفاوت چندانی ندارد. تنها تفاوت این است که به صورت آنلاین صورت می گیرد.

 

در زیر تعدادی از آمار مربوط به حمله سایبری وجود دارد که دامنه این مشکل رو به افزایش و نیاز شدید به راه حل مؤثر را نشان می دهد.

 

جالب ترین واقعیت ها

رایج ترین نوع آزار و اذیت آنلاین: میانگین نظرات 22.5٪

35٪ تصویری از وضعیت یا عکس شخصی برای ارسال خنده به آنها ارسال کرده بودند

61٪ از نوجوانانی که مورد آزار و اذیت قرار می گیرند می گویند دلیل این امر ظاهر آنها نبوده است

56٪ قربانیان آزار و اذیت آنلاین گزارش دادند که در فیس بوک مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند

7 از 10 جوان قبل از سن 18 سالگی ، دچار حمله سایبری می شوند

چه چیزی به عنوان حمله سایبری حساب می شود؟

حمله سایبری

اگر تا به حال قسمت "مشهورها خواندن میانگین توییت ها" میزبان تلویزیون جیمی کیمل را دیده اید ، می توانید تصور کنید که منظور از شخصی در فضای مجازی چیست. اگرچه این بخش طنز است ، اما واقعیت اوضاع بسیار متفاوت است.

 

حمله سایبری به هر نوع آزار و اذیت ، تهدید ، آزار و اذیت شخص دیگری است که بصورت آنلاین انجام می شود. به طور معمول ، این کار از طریق نظرات متوسط ​​، شایعات آنلاین و حتی اظهارات جنسی انجام می شود. آنها معمولاً با ظواهر ، هوش ، نژاد ، تمایلات جنسی و غیره در ارتباط هستند.

 

در اصل ، هر آنچه به صورت آنلاین ارسال می شود و قصد دارد صدمه دیده یا ناراحت شخص دیگری باشد ، صرف نظر از این که موضوع چیست ، به عنوان یک موضوع سایبری تلقی می شود.

 

1. طبق گفته دانشجویان آمریکایی ، متداول ترین انواع آزار و اذیت آنلاین. (منبع: Cyberbullying.org)

 

به غیر از ارسال میانگین نظرات آنلاین ، انتشار شایعات ، و ارسال اظهارات جنسی ، فضای مجازی در میان دانشجویان آمریکایی معمولاً از کلمات تهاجمی و هجومی ، تهدیدات ، هک کردن پروفایل و به اشتراک گذاری عکس بدون رضایت استفاده می کند.

 

انواع آزار و اذیت

2. 64٪ قربانیانی که پیام فوری تهاجمی دریافت می کنند می گویند عامل را از موقعیت های حضوری می شناسند. (منبع: Verywellfamily.com)

 

حتی هنگامی که آنها شخصاً قربانیان خود را می شناسند ، مرتکبین اغلب به آزار و اذیت ، ناراحت کردن و شرم آور کردن آنها از طریق اینترنت ، بیشتر با مسخره کردن عکس ها یا به روزرسانی های وضعیت در گپ های گروهی متوسل می شوند.

 

قربانیان آنلاین

3. تقریبا 1 در 6 (15٪) از نوجوانان آنلاین گفتند که حمل و نقل ناخواسته ارتباطات خصوصی را تجربه کرده اند. (منبع: Pewresearch.org)

 

18٪ از نوجوانان 15-17 ساله و 11٪ از نوجوانان جوان ، قلع و قمع خود را تجربه کرده اند که پیام های خصوصی خود را به دیگران ارسال می کنند یا در کانال های عمومی به اشتراک می گذارند.

 

4- نوجوانانی که گزارش می دهند مورد آزار و اذیت قرار می گیرند ، می گویند دلیل این امر ظاهر آنها بوده است. (منبع: Nveee.org)

 

به نظر می رسد ظاهر شخصی رایج ترین دلیل برای حمله سایبری است و به دنبال آن اطلاعاتی صورت می گیرد. نژادپرستی و تبعیض جنسی هنوز هم بسیار وجود دارد ، و همچنین به دلیل مشکلات مالی و مذهب خود کسی را مسخره می کند.

 

دلایل قلدری

5- قلدری ها اغلب ناتوانی ها و مشکلات روحی را در معرض دید خود قرار می دهند . (منبع: Ditchthelabel.org)

 

راحت تر کسی را ضعیف تر قلاب می کنی ، درست است؟ کسی که نمی تواند به عقب برگردد. به همین دلیل قلدرها اغلب شخصی را که با مشکل روحی روبرو است یا معلولیت دارد آزار می دهد.

 

6. دختران به احتمال زیاد گزارش می دهند که کسی درباره آنها شایعات پخش می کند. (منبع: Pewresearch.org)

 

سایبربلی هایی که شایعات آنلاین را پخش می کنند ، بیشتر دختران (16٪) ، بویژه نوجوانان مسن 15-17 ساله را هدف قرار می دهند. شایعه در پسران چندان محبوب نیست ، زیرا تنها 9٪ آنها آن را تجربه می کنند.

 

7. سهم کاربران بزرگسال اینترنتی در ایالات متحده که شخصاً آزار و اذیت آنلاین را تجربه کرده اند. (منبع: Statista.com)

 

بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی (53٪) که از اینترنت استفاده می کنند ، با حمله به فضای مجازی دست و پنجه نرم کرده اند ، 37٪ گزارش آزار و اذیت شدید آنلاین ، از جمله تهدیدات جسمی ، آزار جنسی ، آزار و اذیت مداوم بوده اند.

 

انواع آزار و اذیت

8. 56٪ قربانیان آزار و اذیت آنلاین گزارش دادند که در فیس بوک مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. (منبع: Statista.com)

 

این قطعاً با توجه به اینکه فیس بوک پلتفرم رسانه های اجتماعی غالب است ، نزدیک به 2.5 میلیارد کاربر فعال ماهانه ، که 1.8 میلیارد از آنها کاربران آمریکایی هستند ، قطعاً جای تعجب ندارد.

 

چه کسی مستعد حمله سایبری است؟

مستعد ابتلا به فضای مجازی

در حالی که حمله به فضای مجازی بیشتر با بچه های مدرسه در ارتباط است ، آنها تنها اهداف نیستند ، و بسیاری از بزرگسالان خودشان را درگیر حمله سایبری می کنند.

 

متداول ترین هدف برای فضای مجازی کودکان ، بزرگسالان جوان (به ویژه دختران) ، دانش آموزان و اعضای جامعه LGBTQ است.

 

تا آنجا که خود قلدرها را نگران می کند ، آنها از همه جنبه های زندگی سرچشمه می گیرند. مطالعات نشان می دهد که کودکانی که والدین کمتری درگیرشان هستند و مبتلا به افسردگی یا اضطراب هستند ، تمایل دارند رفتار قلدری نشان دهند ، اما هنوز چیزی قطعی نیست.

 

9. آمارهای اخیر رشد مداوم در روند حمله سایبری را نشان می دهد. (منبع: Statista.com)

 

بین سالهای 2007 و 2016 ، تعداد نوجوانانی که دچار حمله به فضای مجازی شده اند تقریباً یکسان بوده اند (32٪ + -). در آمارهای حمله سایبری 2019 ، تقریبا 43٪ از نوجوانان (بیشتر دختران و کسانی که گرایش جنسی غیر سنتی دارند) نوعی آزار و اذیت آنلاین را تجربه کرده بودند.

 

10. 7 از 10 جوان قبل از سن 18 سالگی ، با حمله به فضای مجازی تجربه می کنند. (منبع: Ditchthelabel.org)

 

این 45٪ از نوجوانان جوان و مسن (به ویژه دختران و اعضای جامعه LGBTQ) هستند که قربانی فضای مجازی شده اند. این یک درصد نگران کننده است که به نظر می رسد فقط بالاتر می رود.

 

هفت مورد از 10

11- حدود 37٪ از كودكان بین 12 تا 17 سال حداقل یك بار یك حمله به فضای مجازی را تجربه كردند. (منبع: Comparitech.com)

 

اگرچه تعداد زیادی از جوانان (60٪) شاهد بودند که همسالان 12-17 ساله خود (37٪) مورد ضرب و شتم قرار بگیرند ، اما زحمت تلاش برای متوقف کردن قلدری را ندارند. بیشتر مردم نمی خواهند مداخله کنند تا خود قربانی نشوند.

 

12. دختران بیشتر از پسران قربانی می شوند و عاملان حمله سایبری هستند. (منبع: Dosomething.org)

 

تنها 6٪ پسران گزارش دادند که در اینترنت مورد ضرب و شتم قرار می گیرند ، در مقایسه با 15٪ دختران ، به ویژه دختران مسن تر از 12 تا 17 سال. 41٪ از دختران مسن گزارش داده اند که نوعی آزار و اذیت آنلاین را تجربه کرده اند.

 

13. 70 درصد دانش آموزان مدارس ، از نظرسنجی 20 هزار نفری ، گفته اند که کسی شایعاتی را درباره آنها به صورت آنلاین پخش می کند. (منبع: دانشگاه اقیانوس اطلس فلوریدا)

 

این موضوع توسط دانشگاه فلوریدا آتلانتیک فلوریدا ، در مطالعه‌ای از نظرسنجی‌های انجام شده طی یک دهه گذشته ، آشکار شد. در این مطالعه همچنین مشخص شد که 73٪ دانش آموزان دوره متوسطه و دبیرستان در مدارس قلدری را تجربه کرده اند.

 

14- بیش از یک از 10 دانش آموز (12٪) حداقل یک بار در فضای مجازی به شخص دیگری اعتراف کردند. (منبع: دانشگاه اقیانوس اطلس فلوریدا)

 

همان مطالعه دانشگاه اقیانوس اطلس فلوریدا نشان داد که 12٪ از پاسخ دهندگان اعتراف کرده اند که در مقطعی از زندگی شخصی را به صورت آنلاین مورد ضرب و شتم قرار داده اند. مرتکبین معمولاً پسر بودند.

 

15. بیش از 12٪ از جوانان LGBT دچار حمله سایبری شده اند. (منبع: Netsanity.net)

 

آمارهای مربوط به حمله سایبری LGBT نشان می دهد که نوجوانان LGBT بیشتر از نوجوانان دگرجنسگرا مورد تجاوز قرار می گیرند. بیش از 12٪ از نوجوانان دگرباشان جنسی گزارش داده اند که مورد حمله سایبری قرار گرفته اند ، 58٪ از آنها با سخنرانی متنفر بوده اند و 35٪ نیز تهدیدات آنلاین دارند.

 

lgbt به صورت سایبری

مردم در فضای مجازی کجا قرار دارند؟

مکان های حمله سایبری

هیچ سکوی واحدی وجود ندارد که تمام وقایع سایبری انجام شود و هیچ فضای آنلاین کاملاً عاری از حمل و نقل سایبری نباشد. از آنجا که بیشتر کودکان و بزرگسالان از طریق دستگاه های تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی پیدا می کنند ، این رایج ترین واسطه ای است که از طریق آن این نوع آزار و اذیت را تجربه می کنند.

 

آمارهای مربوط به فضای مجازی نشان می دهد که اینستاگرام رایج ترین سکوی برای حمله سایبری است که از نزدیک توسط فیس بوک و اسنپ چت دنبال می شود. بسیاری از افراد هنگام پخش بازی های چند نفره آنلاین نیز با حمله سایبری روبرو می شوند و با اینکه YouTube در بین سیستم عامل هایی با بیشترین تعداد کاربران قرار دارد ، تنها یک دهم از کاربران تاکنون گزارش داده اند که تجربه حمله سایبری در آنجا را دارند.

 

16. 95٪ از نوجوانان در آمریكا بصورت آنلاین هستند و اکثریت قریب به یكدیگر به دستگاه تلفن همراه خود دسترسی پیدا می كنند و آن را به رایج ترین وسیله برای حمله سایبری تبدیل می كنند. (منبع: Dosomething.org)

 

با استفاده روزافزون از دستگاه های تلفن همراه ،

چگونه وبلاگ خود را از Wix به وردپرس منتقل کنید

+ نوشته شده در شنبه بیست و سوم فروردین 1399 ساعت 19:0 توسط شهرام دارایی بدون نظر