بهترین مطالب اموزشی

انسان در حال نماز، خداوند متعال را تسبیح می گوید و او را تسبیح می گوید و تنها با او دعا می کند. با این عبادت تسلیم خود را در برابر خدا اعلام می کند و با او ارتباط معنوی برقرار می کند و به رضایت و رحمت او نزدیک می شود.

اگر انسان برای اطاعت خدا نماز بخواند ودعا بهترین کاری است که انسان در این دنیا می تواند برای خود انجام دهد. پنج بار در روز کمتر از نیم ساعت است، بسته به نحوه خواندن نمازهای واجب. نمازهای واجب واجب است، یعنی بر هر مسلمانی واجب است. شما حتی یک ساعت یا کمتر را صرف خواندن سنت خواهید کرد...
دعا بهترین کاری است که انسان در این دنیا می تواند برای خود انجام دهد.
پنج بار در روز کمتر از نیم ساعت است، بسته به نحوه خواندن نمازهای واجب.
نمازهای واجب واجب است، یعنی بر هر مسلمانی واجب است. یک ساعت حتی اگر با ختنه بخوانی یا حتی بیشتر
زمان کمتری را صرف خواهید کرد آیا می توانیم 24 ساعت شبانه روز را به خداوندی که ما را آفریده است اختصاص دهیم؟ البته اگر با تمام وجودت به خدا ایمان داشته باشی اشکالی ندارد. دلیل در قرآن و روایات است. «به همین دلیل است. او مقتدر و آمرزنده است» (2:67. الملک.). اصحاب از پیامبر صلی الله علیه و آله پرسیدند:
"بهترین تمرین چیست؟" وقتی پرسیده شد
فرمود: «این یک نماز واجب است که حتی وقتش خوانده شود».
- تلاش در راه خدا برای اعاده دین.
بدانید که بازگرداندن و خواندن نماز یکی از آنهاست.
در حالی که لاف زدن تعارف نیست، کسانی که می گویند دعا می کنم. خانم هایی که نیمکره را روی صحنه می خواندند، حتی هر بار که کمان بیرون می آمد، بطری را می زدند-
مردم هم دوست دارند بگویند نماز می خوانم.
یکی از آشنایان که خیلی وقت بود او را ندیده بود، با اینکه سنش بالا بود، یک شورت کوتاه و یک تی شرت باز پوشیده بود و سعی می کرد جوان تر به نظر برسد که مرا با لباس بلند دید و گفت: شروع کردی به نماز؟ من هم وقتی وقتش برسد دعا می کنم. فقط شوهرم نمی‌خواهد من مثل تو لباس بپوشم.» اسلام یک سبک زندگی است نه یک مد. در اسلام، نشان دادن صورت و جای دیگری غیر از دست برای زنان به بیگانگان حرام است، یعنی حرام است. و توانایی خودداری از ممنوعیت حتی ارزشمندتر از انجام کار درست است. میدونی نمک و امثالشون، نه؟ با این حال، داشتن یکی از آنها هنوز از توان یک فرد معمولی خارج است. نماز خواندن و لباس پوشیدن، سبک زندگی یک مسلمان است.
من نمی خواهم مدت زیادی در مورد مسئله لباس بمانم، صحبت های زیادی در مورد آن شده است و نوشته های زیادی در مورد آن وجود دارد. خیلی ها هستند که عصبانی می شوند و به پدربزرگ و مادربزرگشان می خندند و می گویند: «لباس مادربزرگ ما کم نشده است». صحبت کردن با اینجور آدما سخت تره بالاخره در سوره نساء قرآن به صراحت آمده است. یک سوره کامل 176 آیه ای در مورد زنان وجود دارد: بخوان و بیاموز. زمان زیادی طول نمی کشد که او زبان عربی را یاد می گیرد، زیرا چندین نویسنده تفاسیر روسی و تاتاری دارند.
بدون مقدمه، در مورد چیز دیگری که در وهله اول مطرح شد می نویسم - دعا. این در مورد نمازهای پنجگانه است. کسانی هستند که برای نماز صبح تنبلی می کنند و در ساعات اداری نماز نمی خوانند. آنها نمی خواهند از کار جدا شوند، با دیدن آن عصبانی می شوند و غیره. دلایل پیدا می شود می گویند: عصر جمع می شویم و می خوانیم. متأسفانه حتی برخی از ائمه نیز این امر را تأیید می کنند. وقتی از شوهرم که به دین و اسلام و قرآن و احادیث ما آگاهی بسیار دارد، پرسیدم، پاسخ بسیار تندی شنیدم. وی گفت: بهترین کاری که انسان در این دنیا می تواند برای خود انجام دهد این است که نمازهای واجب را بجا آورد، حتی در زمان مناسب. یعنی اگر نماز واجب را هم نخوانید بهتر است وقت را به تأخیر بیندازید و برای این کار دنبال دلیل باشید که گناه بزرگی بر دوش شماست و وقتی وقتش رسید مطالعه کنید برای خودت سود ببر و برای آخرت پاداش بزرگی آماده کن.
 او را خضوع کند، خداوند گناهان و بدی های او را می آمرزد. محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:

«چه فکر می‌کنی اگر یکی از شما از ته در به رودخانه بریزد و آن شخص روزی پنج بار در آنجا غسل کند، آیا آب روی بدنش کثیفی باقی می‌گذارد؟»
سپس محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:

فرمود: «خداوند متعال با پنج بار این گونه نماز، گناهان را می زداید» (بخاری).

نماز عبادت خداست که با کلمه «الله اکبر» شروع می شود و با صلوات و گفتن سخنان خاص و انجام عمل به پایان می رسد. اما در حرکات زن و مرد در این حرکات تفاوت جزئی وجود دارد.

نماز زنان در 8 مورد با نماز مردان تفاوت دارد:

1) وقتی مردها شروع به خواندن نماز می کنند، «تکبیر» می گویند و دستان خود را فقط تا گوش و زنان فقط تا باسن می برند.

2) دست مردان باز است و دستها برای شروع نماز بالا رفته و دست زنان در داخل آستین بسته است.

3) مردان دست خود را به زانو بر روی زانو می بندند و زیر ناف می گذارند و زنان فقط بر سینه.

4) در کمان، مردان زانوهای خود را خم نمی کنند و زنان خم نمی شوند.

5) در حال رکوع تا زانو، زانوهای بین انگشتان مرد باز است و زانوهای زنان باز نیست.

6) در هنگام سجده، مردان در نماز به شکم و باسن و مچ دست نمی‌زنند و به دنده‌های خود دست نمی‌زنند، بلکه زنان بر خلاف مردان سجده بیشتری می‌کنند.

7) در هنگام حکومت، مردان پای راست خود را فشار می دهند و انگشتان خود را به سمت قبله می گیرند، در حالی که پای چپ خود را دراز می کشند و روی آن می نشینند. زنان هر دو پای خود را به سمت راست بلند می کنند و سر را رو به قبله قرار می دهند و با انتهای چپ روی زمین می نشینند.

8) مردان نمازهای واجب را با امام و جماعت اذان و کامات می خوانند. اذان و کامات برای زنان جایز نیست زیرا امامت و اقامه نماز در ملاء عام برای زنان مکروه است.

علاوه بر این 8 تفاوت، نماز زنان شبیه مردان است.

خداوند متعال نماز ما را از پذیرایی به جا آورد!

+ نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم اسفند 1400 ساعت 14:43 توسط شهرام دارایی بدون نظر