بهترین مطالب اموزشی

علوم غريبه طلسم فلسفه حجاب در نماز چیست؟ خدا با همه است. اما اگر نامحرم هم نباشد،علوم غريبه طلسم باید با لباس کامل نماز بخواند.
پاسخ:همه موجودات زنده روی زمین، خدا را به شیوه های مختلف عبادت می کنند و او را ستایش می کنند. نماز عبادتی است که تمام اعمال خلقت را در بر می گیرد. چون نماز عبادت مهمی است، پیامبر(ص) آن را «ستون دین» نامیده است.
نماز به معنای «دعا»، «دعای خیر» است و «معیار مؤمن» محسوب می شود:علوم غريبه طلسم یعنی ملاقات مسلمان با خدای خود. از طریق دعا، ما این فرصت را داریم که پنج بار در روز با خداوند ملاقات کنیم. ما از صمیم قلب ارادت خود را به او نشان می دهیم و بیان می کنیم که او همیشه به او نیاز دارد.دانشمند و حکیمان باستانی هند کشف کردند که چگونه می توان از رابطه سعادتمندانه با یک پروردگار مهربان لذت برد. پارامهامسا یوگاناندا علم یوگا مدیتیشن را به ما می آموزد و اینکه چگونه می توانیم همان تجربه مستقیم خداوند را از طریق روشی جدید برای دعا تجربه کنیم. او نوشت:اغلب مردم می گویند: "یک زن پشت موفقیت یک مرد است." اما، من فکر می کنم خدایی که پشت هر پیروزی است، کسی است که می گوید "من پشت سر شما هستم".علوم غريبه طلسم و هنگامی که مشتاقانه دعا می کنید، الوهیت در شما متولد می شود.

نماز نیاز به مهارت یا شرایط خاصی ندارد. چه باهوش باشی چه نباشی، چه غنی و چه فقیر می توانی دعا کنی.

دعا ابزار مهمی برای بهبود زندگی شماست. وقتی موانع زیادی وجود دارد که نمی توان آنها را مدیریت کرد، دعای عمیق معجزه می کند. آنچه می توانید انجام دهید. برای کاری که نمی توانید انجام دهید دعا کنید. با این حال، می‌توان از طریق دعا به آن قدرت برتر دست یافت، زیرا می‌دانست که زبان نهایی را دارد.

نماز به این معنا نیست که بنشینیم و سخن بگوییم. این است که در یک حالت مراقبه آرام و آرام باشید. در سنت ودایی آمده است که مراقبه قبل و بعد از نماز است. وقتی ذهن تیز باشد، دعا قوی تر می شود.

هنگام دعا باید با تعهد کامل این کار را انجام دهید. اگر ذهن در چیز دیگری غوطه ور شود، اصلاً نماز نیست. زمانی که درد وجود دارد درگیری بیشتر خواهد بود. به همین دلیل است که مردم در هنگام درد ذهن خود را به نماز معطوف می کنند. نماز زشتی روح است. دعا زمانی اتفاق می افتد که شکرگزار و کاملاً درمانده باشید. دعا در هر دو سطح مستجاب است. هنگامی که شما در ناامیدی هستید، نماز به طور خودکار ظاهر می شود. به همین دلیل است که می گویند "Nirpalato Balram". خداوند با شماست وقتی ضعیف هستید. نماز لحظه ای است که شما تعاریف و حدود خود را لمس می کنید.

فرقی نمی کند برای چه کسی دعا کنید. هنگامی که دین کلمات،علوم غريبه طلسم نمادها و تشریفاتی را برای دعا ایجاد می کند، دعا از همه آنها فراتر می رود. نماز حالتی از آگاهی ظریف است که فراتر از کلمات و ادیان است. خود دعا قدرت ایجاد تغییر را دارد.

به نمازت وفادار باش به دنبال فریب خدا نباشید. به طور معمول، زمانی که کاری برای شما وجود ندارد، زمانی که مهمان یا ضیافتی وجود ندارد و زمانی که مازاد است، به خدا نزدیک می شوید. این زمان استاندارد نیست. اگر وقت مهمی را به حاکم اختصاص دهید قطعاً سود خواهید برد. چون دعای شما مستجاب نمی شود، وقت با کیفیتی نمی دهید. برای اجابت دعا باید خواسته شما جدی باشد. گزینه های جدی شما را به فداکاری سوق می دهد. با ایمان، از خود گذشتگی زمانی پدید می آید که حضور حاکمیت را در اطراف خود تجربه کنید.

برای رسیدن به آنچه از خدا می خواهید عجله نکنید. وقتی میل به دریافت هدیه ای از طرف خدا دارید، عجله دارید. اما، وقتی می دانید که خدا از آن شماست، هیچ اضطراری برای رسیدن به چیزی از جانب خدا وجود ندارد. اضطرار شما را ناراحت می کند و کوچکتر می کند. در دنیای پرشتاب امروزی، مردم از ترس یا طمع دعا می کنند. معمولاً وقتی چیزی را می خواهید، می خواهید به آن برسید و دعا کنید.

دعای واقعی کاملاً مخالف میل است. یعنی تکریم خدا و تسلیم همه چیز به خدا. شرف، فداکاری می آورد، به تسلیم می انجامد. زندگی عبادی درمان درمانی را ارائه می دهد.

عبادت و ایمان جوهره اصلی نماز است. نماز واقعی بدون عبادت و ایمان انجام نمی شود. ایمان درک این است که شما همیشه از حمایت خدا برخوردار هستید. ارادت از درون گل می دهد. اگر به فرمانروایی ارادت نداشته باشید، زندگی شما بدون آرامش خواهد بود. دلتنگی در دلدادگی در شما پدید خواهد آمد. وقتی نوستالژی رخ می دهد، دعای واقعی به طور خودکار رخ می دهد.


من کلمه "دعا" را به جای "دعا" ترجیح می دهم،علوم غريبه طلسم زیرا دومی این تصور باستانی و قرون وسطایی را ندارد که خداوند یک ظالم سلطنتی است که باید مانند گدا به او التماس کنیم و چاپلوسی کنیم. در دعاهای معمولی التماس و جهل فراوان وجود دارد. تعداد بسیار کمی از مردم می دانند چگونه دعا کنند و با دعاهای خود خداوند را لمس کنند.
«شما حق الهی را از خداوند به ارث برده اید که از او درخواست کنید. او به شما پاسخ خواهد داد زیرا شما متعلق به او هستید. اگر بی وقفه او را بخوانی، از دام ارادت تو در امان نخواهد ماند. اگر نماز بخوانی تا آسمان از نور نمازت پر شود، خدا را خواهی دید.»
دعا بیانگر سپاسگزاری ما از خداوند است. در طول نماز، خداوند را به خاطر نعمت هایش شکر می کنیم و محبت خود را ابراز می کنیم. از این رو، نماز، بزرگ ترین اظهار عزت و احترام است که فقط برای خداوند قابل انتساب است. علاوه بر این، دعا دعایی برای عبادت خدا و استغفار از اوست. به طور خلاصه، نماز ستون دین، نور روح، اساس زندگی معنوی ما و زیباترین عبادت است که ما را از نظر جسمی پاک می کند و زندگی معنوی ما را زنده می کند.
یک: خداوند متعال حکیم است. تمام احکام و دستورات دین نیز حکمت خاص خود را دارد. برای ما محال است که از همه اسرار عبادت و خواسته های دین پیروی کنیم، زیرا دانش ما محدود است. این خدای متعال است که بر همه زمانها و نیازها و تواناییها و اعمال علم و عزت دارد. پس اگر اراده ای از سوی خداوند متعال انجام شود آثار و حکمت های فراوانی دارد.
دو: یکی از مهمترین اصول دین دعوت و گسترش بشر به عبادت و عبادت خدای مهربان است. آگاهی از اسرار و حکمت می تواند انگیزه پیروی از دستورات الهی را تقویت کند. به همین دلیل، کسانی هستند که به دنبال کشف اسرار و حکمت احکام هستند، اما پیام ما این است که نباید انتظار داشته باشیم که همه اسرار و رموز دستورات الهی بر ما آشکار شود، بلکه باید توسط یکی یا یکی روشن شود. حکمت های بیشتر در کنار اعتقاد به اینکه خدای متعال و تعالیم اسلام را داریم انجام دهیم.
سه: رعایت حجاب در نماز نوعی ورزش منظم و روزانه برای حفظ حجاب است و یکی از عواملی است که در حفظ همیشگی پوشش اسلامی زنان و جلوگیری از آسیب پذیری آن نقش بسزایی دارد.
چهار: وجود پوشش یکنواخت برای تمام بدن و داشتن پوشش مخصوص برای نماز، توجه و حضور قلب انسان را افزایش می دهد و توجه را از ذهن به مجالس و چیزهای رنگارنگ کاهش می دهد، به طوری که ارزش نماز انسان افزایش می یابد. .
پنج: داشتن لباس کامل در نماز، نوعی ادب و احترام به مقام شامخ خداوند متعال است. بنابراین، اقرار به لباس بلند و پوشاندن سر در نماز، مستحب و سنت است و این ادب، اساس حضور در پیشگاه خدا، حضور معنوی و حضور در مقام حق است.
شش: این همان چیزی است که خداوند به وسیله رسولش دستور داده است.

+ نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم اسفند 1400 ساعت 14:50 توسط شهرام دارایی بدون نظر