بهترین مطالب اموزشی

 عیسی دعا کرد بخشی از زندگی عیسی است. شاگردان و اطرافیان آنها چنان مراقب بودند که شاگردان مجبور شدند از عیسی بخواهند که به آنها یاد دهد چگونه دعا کنند ( لوقا 11:1 )
وقتی دعا با خدا صحبت می کند پس در مورد چه چیزی با خدا صحبت کنیم؟ بسیاری از مردم هنگام صحبت با خدا، چیزهای زیادی برای درخواست دارند. یا گاهی اوقات دعای ما مثل این است که چیزی را هر بار بارها و بارها می خوانیم و از همه بدتر. گاهی دعا می کنیم مطمئن نبودیم کسی به حرف ما گوش می دهد یا نه. یا تنها داریم صحبت می کنیم؟
در واقع، دعای مسیحیان این است که ما با خدا در ارتباط هستیم. همانطور که با دوستان صحبت می کنیم. هر چه بیشتر صحبت کنیم هر چه بیشتر بدانیم و به هم نزدیکتر شویم و به همین ترتیب بیشتر دعا کنیم. هر چه بیشتر رابطه خود را با خدا توسعه دهیم، نزدیکتر می شویم.
می خواهم به رابطه خود با اطرافیانمان فکر کنیم. چه زندگی خانوادگی یا با دوستان اگر ارتباط داریم بد صحبت کردن باعث ایجاد مشکل برای همسر خواهد شد. ما ممکن است در درک فرزندانمان دچار مشکل شویم یا با دوستانمان دعوا کنیم، همینطور اگر دعای ما از خدا درخواست و درخواست و درخواست باشد، هرگز با او رابطه برقرار نمی کنیم. باید دو راه ارتباط وجود داشته باشد: باید با خدا صحبت کنیم. و به صحبت های او با ما گوش دهید
دعای عیسی
عیسی بهترین نمونه دعاست. با اینکه خداست و رابطه خوبی با خدای پدر داشته باشید اما او هرگز دعا را کم نکرد. او همیشه خود را کنار می کشد تا تنها با خدا دعا کند. پس چه چیزی زندگی دعای عیسی را از دیگران متمایز می کند؟
دعا چیست  پس چگونه می توانیم دعا کنیم؟  یاد بگیریم چگونه دعا کنیم  آنگاه خواهیم دانست که این یک امتیاز برای هر مؤمنی است که نه تنها با خدا گفتگوی شخصی داشته باشد.  بلکه حق فرزند او بودن را نیز دریافت کرد.منبع:
عیسی از خدا به عنوان «پدر» یاد کرد. اسرائیلیان باستان را تصور کنید که خدا را برتر می‌دانستند. حتی نام خدای یهود هم جرأت نمی کرد مستقیماً آن را بیان کند، زیرا نامناسب بود. در عوض، عیسی با نامیدن خدا «پدر»، که در زبان عبری به معنای «آبا» است، دعا کرد، همان کلمه ای که بنی اسرائیل به آن پدر می گفتند. البته، این حقیقت که عیسی اولین کسی بود که خدا را «پدر» نامید ، یهودیان گذشته را شگفت زده و شگفت زده می کرد. حتی اگر اشعیا گفت که خدا «پدر» اسرائیل است ( اشعیا 63:16 )، هیچ یهودی جرأت نمی‌کند مانند عیسی خدا را «پدر» بخواند. این باعث شد که دعاهای عیسی برای مردم آن زمان متفاوت و به یاد ماندنی باشد.
عیسی فقط نمونه ای از زندگی دعا و نمونه ای از رابطه با خدا به عنوان پدر نیست. اما او همچنین همه ما را به داشتن یک رابطه با خدا دعوت می کند. این است که همه ما حق داریم فرزند خدا باشیم. بیایید خدا را «آبا» بنامیم و این نوعی دعای مسیحی است. این است که با خدا رابطه داشته باشیم زیرا او پدر ماست. و این آغاز مهمترین دعاست.
چگونه باید نماز بخوانیم؟
اگر این را بگوییم هیچ فرمول و شکلی برای دعا وجود ندارد. باید چنین نتیجه ای داشته باشد. در واقع دعا برای این است که امید یا نیاز خود را به خدا بسپاریم. و به او اجازه دهیم که تفکر و درک ما را مطابق با اراده خود تغییر دهد.
در متی 6: 5-15 ، عیسی تعلیم می دهد که هنگام دعا، در حضور دیگران دعا نکنید تا بتوانید وانمود کنید که مذهبی هستید. اما در نهان دعا کنید و خداوند به شما پاداش خواهد داد. و بارها و بارها نگو فکر نکنید که بسیاری از کلمات به گوش خدا خواهد رسید. زیرا خدا می داند که ما به چه چیزی نیاز داریم. به یاد داشته باشید که هدف از دعا فقط درخواست نیست. اما حرف زدن با خدا رابطه ما با او را توسعه می دهد.
دعا چیست  پس چگونه می توانیم دعا کنیم؟  یاد بگیریم چگونه دعا کنیم  آنگاه خواهیم دانست که این یک امتیاز برای هر مؤمنی است که نه تنها با خدا گفتگوی شخصی داشته باشد.  بلکه حق فرزند او بودن را نیز دریافت کرد.منبع:
عیسی به ما می آموزد که دعا کنیم: وقتی دعا می کنیم با یک کلمه ساده شروع می کنیم و خدا را «پدر» می نامیم زیرا این وضعیت ما را به عنوان فرزندان محبوب خدا یادآوری می کند. سپس عیسی شروع کرد خداوند را ستایش کن مهم این است که خدا را در مرکز دعاهای خود قرار دهید. نیازهای ما نیست و به دنبال آن درخواست بگذار زمین او ساکن شود این باعث می شود که بفهمیم چه چیزی در این دنیا برای خدا مهم است. و بعد از آن دعا در آن است آنچه ما نیاز داریم پرسیدن اشتباه نیست. کتاب مقدس به ما می گوید که چیزهای خوب از بالا توسط خدا عطا می شود ( یعقوب 1:17 ) عیسی بعداً به ما می آموزد که به گناهان خود اعتراف کنیم.و دیگران را ببخش زیرا اگر دیگران را نبخشیم خدا هم ما را نخواهد بخشید. و سرانجام، عیسی به ما می آموزد که از خدا بخواهیم که ما را از گناهانمان حفظ کند. که این از آن است فیض خدا ( تیطوس 2: 11-12
موفقیت یا شکست دعا به زبانی که ما به کار می بریم بستگی ندارد. اما به آن بستگی دارد وقتی دعا می کنیم چشمان ما به چه چیز خیره شده است؟ ما به خدای پدر نگاه می کنیم و می خواهیم که او مورد احترام قرار گیرد. بگذار زمین او ساکن شود آیا اراده خداوند محقق شد یا خیر؟ یا اینکه چشمان ما به چیزهای دیگری متمرکز شده است، فقط به خودمان خیره شده است؟ بر نعمت ها یا چیزهایی که می توانیم دریافت کنیم تمرکز کنیم. بیایید به زندگی دعای عیسی به عنوان نمونه نگاه کنیم. سپس دعاهای ما مانند کبوتری خواهد بود که نوح رها کرده است ( پیدایش 8:8-12 ) نوح تنها زمانی برکت یافت که کبوتر با برگ سبز زیتون به عقب پرواز کرد. اما زمانی آن را دریافت کرد که به او نیز بازنگشت

+ نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم اسفند 1400 ساعت 14:52 توسط شهرام دارایی بدون نظر

علوم غريبه طلسم فلسفه حجاب در نماز چیست؟ خدا با همه است. اما اگر نامحرم هم نباشد،علوم غريبه طلسم باید با لباس کامل نماز بخواند.
پاسخ:همه موجودات زنده روی زمین، خدا را به شیوه های مختلف عبادت می کنند و او را ستایش می کنند. نماز عبادتی است که تمام اعمال خلقت را در بر می گیرد. چون نماز عبادت مهمی است، پیامبر(ص) آن را «ستون دین» نامیده است.
نماز به معنای «دعا»، «دعای خیر» است و «معیار مؤمن» محسوب می شود:علوم غريبه طلسم یعنی ملاقات مسلمان با خدای خود. از طریق دعا، ما این فرصت را داریم که پنج بار در روز با خداوند ملاقات کنیم. ما از صمیم قلب ارادت خود را به او نشان می دهیم و بیان می کنیم که او همیشه به او نیاز دارد.دانشمند و حکیمان باستانی هند کشف کردند که چگونه می توان از رابطه سعادتمندانه با یک پروردگار مهربان لذت برد. پارامهامسا یوگاناندا علم یوگا مدیتیشن را به ما می آموزد و اینکه چگونه می توانیم همان تجربه مستقیم خداوند را از طریق روشی جدید برای دعا تجربه کنیم. او نوشت:اغلب مردم می گویند: "یک زن پشت موفقیت یک مرد است." اما، من فکر می کنم خدایی که پشت هر پیروزی است، کسی است که می گوید "من پشت سر شما هستم".علوم غريبه طلسم و هنگامی که مشتاقانه دعا می کنید، الوهیت در شما متولد می شود.

نماز نیاز به مهارت یا شرایط خاصی ندارد. چه باهوش باشی چه نباشی، چه غنی و چه فقیر می توانی دعا کنی.

دعا ابزار مهمی برای بهبود زندگی شماست. وقتی موانع زیادی وجود دارد که نمی توان آنها را مدیریت کرد، دعای عمیق معجزه می کند. آنچه می توانید انجام دهید. برای کاری که نمی توانید انجام دهید دعا کنید. با این حال، می‌توان از طریق دعا به آن قدرت برتر دست یافت، زیرا می‌دانست که زبان نهایی را دارد.

نماز به این معنا نیست که بنشینیم و سخن بگوییم. این است که در یک حالت مراقبه آرام و آرام باشید. در سنت ودایی آمده است که مراقبه قبل و بعد از نماز است. وقتی ذهن تیز باشد، دعا قوی تر می شود.

هنگام دعا باید با تعهد کامل این کار را انجام دهید. اگر ذهن در چیز دیگری غوطه ور شود، اصلاً نماز نیست. زمانی که درد وجود دارد درگیری بیشتر خواهد بود. به همین دلیل است که مردم در هنگام درد ذهن خود را به نماز معطوف می کنند. نماز زشتی روح است. دعا زمانی اتفاق می افتد که شکرگزار و کاملاً درمانده باشید. دعا در هر دو سطح مستجاب است. هنگامی که شما در ناامیدی هستید، نماز به طور خودکار ظاهر می شود. به همین دلیل است که می گویند "Nirpalato Balram". خداوند با شماست وقتی ضعیف هستید. نماز لحظه ای است که شما تعاریف و حدود خود را لمس می کنید.

فرقی نمی کند برای چه کسی دعا کنید. هنگامی که دین کلمات،علوم غريبه طلسم نمادها و تشریفاتی را برای دعا ایجاد می کند، دعا از همه آنها فراتر می رود. نماز حالتی از آگاهی ظریف است که فراتر از کلمات و ادیان است. خود دعا قدرت ایجاد تغییر را دارد.

به نمازت وفادار باش به دنبال فریب خدا نباشید. به طور معمول، زمانی که کاری برای شما وجود ندارد، زمانی که مهمان یا ضیافتی وجود ندارد و زمانی که مازاد است، به خدا نزدیک می شوید. این زمان استاندارد نیست. اگر وقت مهمی را به حاکم اختصاص دهید قطعاً سود خواهید برد. چون دعای شما مستجاب نمی شود، وقت با کیفیتی نمی دهید. برای اجابت دعا باید خواسته شما جدی باشد. گزینه های جدی شما را به فداکاری سوق می دهد. با ایمان، از خود گذشتگی زمانی پدید می آید که حضور حاکمیت را در اطراف خود تجربه کنید.

برای رسیدن به آنچه از خدا می خواهید عجله نکنید. وقتی میل به دریافت هدیه ای از طرف خدا دارید، عجله دارید. اما، وقتی می دانید که خدا از آن شماست، هیچ اضطراری برای رسیدن به چیزی از جانب خدا وجود ندارد. اضطرار شما را ناراحت می کند و کوچکتر می کند. در دنیای پرشتاب امروزی، مردم از ترس یا طمع دعا می کنند. معمولاً وقتی چیزی را می خواهید، می خواهید به آن برسید و دعا کنید.

دعای واقعی کاملاً مخالف میل است. یعنی تکریم خدا و تسلیم همه چیز به خدا. شرف، فداکاری می آورد، به تسلیم می انجامد. زندگی عبادی درمان درمانی را ارائه می دهد.

عبادت و ایمان جوهره اصلی نماز است. نماز واقعی بدون عبادت و ایمان انجام نمی شود. ایمان درک این است که شما همیشه از حمایت خدا برخوردار هستید. ارادت از درون گل می دهد. اگر به فرمانروایی ارادت نداشته باشید، زندگی شما بدون آرامش خواهد بود. دلتنگی در دلدادگی در شما پدید خواهد آمد. وقتی نوستالژی رخ می دهد، دعای واقعی به طور خودکار رخ می دهد.


من کلمه "دعا" را به جای "دعا" ترجیح می دهم،علوم غريبه طلسم زیرا دومی این تصور باستانی و قرون وسطایی را ندارد که خداوند یک ظالم سلطنتی است که باید مانند گدا به او التماس کنیم و چاپلوسی کنیم. در دعاهای معمولی التماس و جهل فراوان وجود دارد. تعداد بسیار کمی از مردم می دانند چگونه دعا کنند و با دعاهای خود خداوند را لمس کنند.
«شما حق الهی را از خداوند به ارث برده اید که از او درخواست کنید. او به شما پاسخ خواهد داد زیرا شما متعلق به او هستید. اگر بی وقفه او را بخوانی، از دام ارادت تو در امان نخواهد ماند. اگر نماز بخوانی تا آسمان از نور نمازت پر شود، خدا را خواهی دید.»
دعا بیانگر سپاسگزاری ما از خداوند است. در طول نماز، خداوند را به خاطر نعمت هایش شکر می کنیم و محبت خود را ابراز می کنیم. از این رو، نماز، بزرگ ترین اظهار عزت و احترام است که فقط برای خداوند قابل انتساب است. علاوه بر این، دعا دعایی برای عبادت خدا و استغفار از اوست. به طور خلاصه، نماز ستون دین، نور روح، اساس زندگی معنوی ما و زیباترین عبادت است که ما را از نظر جسمی پاک می کند و زندگی معنوی ما را زنده می کند.
یک: خداوند متعال حکیم است. تمام احکام و دستورات دین نیز حکمت خاص خود را دارد. برای ما محال است که از همه اسرار عبادت و خواسته های دین پیروی کنیم، زیرا دانش ما محدود است. این خدای متعال است که بر همه زمانها و نیازها و تواناییها و اعمال علم و عزت دارد. پس اگر اراده ای از سوی خداوند متعال انجام شود آثار و حکمت های فراوانی دارد.
دو: یکی از مهمترین اصول دین دعوت و گسترش بشر به عبادت و عبادت خدای مهربان است. آگاهی از اسرار و حکمت می تواند انگیزه پیروی از دستورات الهی را تقویت کند. به همین دلیل، کسانی هستند که به دنبال کشف اسرار و حکمت احکام هستند، اما پیام ما این است که نباید انتظار داشته باشیم که همه اسرار و رموز دستورات الهی بر ما آشکار شود، بلکه باید توسط یکی یا یکی روشن شود. حکمت های بیشتر در کنار اعتقاد به اینکه خدای متعال و تعالیم اسلام را داریم انجام دهیم.
سه: رعایت حجاب در نماز نوعی ورزش منظم و روزانه برای حفظ حجاب است و یکی از عواملی است که در حفظ همیشگی پوشش اسلامی زنان و جلوگیری از آسیب پذیری آن نقش بسزایی دارد.
چهار: وجود پوشش یکنواخت برای تمام بدن و داشتن پوشش مخصوص برای نماز، توجه و حضور قلب انسان را افزایش می دهد و توجه را از ذهن به مجالس و چیزهای رنگارنگ کاهش می دهد، به طوری که ارزش نماز انسان افزایش می یابد. .
پنج: داشتن لباس کامل در نماز، نوعی ادب و احترام به مقام شامخ خداوند متعال است. بنابراین، اقرار به لباس بلند و پوشاندن سر در نماز، مستحب و سنت است و این ادب، اساس حضور در پیشگاه خدا، حضور معنوی و حضور در مقام حق است.
شش: این همان چیزی است که خداوند به وسیله رسولش دستور داده است.

+ نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم اسفند 1400 ساعت 14:50 توسط شهرام دارایی بدون نظر

خداوند متعال در سوره مؤمنون نمازگزاران را بشارت می دهد: «کسانی که نماز را به جا می آورند صاحب میراث بزرگی هستند. همه تلاش می کنند تا این عبادت را بدون نقص و درست انجام دهند. اما با وجود اینکه به نظر می رسد احکام نماز را می دانیم، اغلب سؤالاتی در مورد آن ایجاد می شود. چنین سوالاتی اغلب توسط خوانندگان روزنامه ما نیز مطرح می شود. ما آنها را به امام خطیب مسجد اومت، راویل حضرت بیکبایف فرستادیم.
- راویل حضرت اگر احساس کردی در نماز اشتباه کرده ای چه باید کرد؟ مثلاً گاهی فراموش می کند چند رکعت می خوانی
... البته اول از همه به قلب خود نگاه کنید. اگر نمی دانید دومی یا سومی رضایت بخش است، به این بستگی دارد که با کدام یک راحت تر هستید. اگر به یک طرف خم نشود، طرف دیگر را می گیرید. و در آخر سجده می کنی.
- به چه معناست و چگونه انجام می شود؟
- سجده برای اصلاح اشتباه در نماز است. پس از تمام شدن نماز و ادای صلوات، دو سجده و سپس عتبات و صلوات خوانده می شود.
- اگر کسى در نماز چهار رکعتى اشتباه کند و بدون نشستن بر قاعده اول، به یاد بیاورد که در این میان اشتباه کرده است، چطور؟
- در این صورت دو حکم است: اگر زانوهایش صاف نباشد به قاعده برمی گردد و عطایات را می خواند و در آخر سجده نمی کند. اگر زانوهایش صاف شد و به فک نزدیک شد، به قاعده برنمی‌گردد، برمی‌خیزد و شروع به خواندن رکعت سوم می‌کند. قانون قبلی هم همینطور. در آخر نماز به سجده می رود.
- چرا در وضو باید هر عضو را سه بار شست؟
«پیامبر ما این کار را می کرد، اما زمانی بود که فقط به دلیل کمبود آب می توانست وضو بگیرد». دانشمندان معتقدند که چنین وضویی نیز صحیح است. و طبق ختنه سه مرتبه شستن لازم است.
- اگر ترتیب وضو به دلیل فراموشی تغییر کند صحیح است؟
«به همین دلیل است.
"چرا جلوی آینه نماز نمی خوانیم؟"
بالاخره خودت را آنجا می بینی و یک جورهایی انگار سجده می کنی». حتی لازم نیست وقتی یک نفر جلوی شما به شما خیره شده است بخوانید، مثل این است که در حال سجده است. اگر آن شخص پشت سر شما نشسته است، بخوانید. اگر اتاق دیگری وجود ندارد، آن را با یک آینه بپوشانید یا چیزی شبیه صندلی در طرف مقابل بخوانید.
اگر گذشتن از نمازگزار گناه کبیره است...
حديثي هم دارد: «اگر کسي که به نمازگزار مي آيد بداند اين چه گناهي است، چهل بار صبر کند». راویان این حدیث گفته اند: «نمی دانم پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم درباره روز و ماه و سال چه گفته است». لذا علما به این نکته اشاره می کنند که گناه کبیره است. ما هم سعی کنیم در مکان های شلوغ نماز نخوانیم. سنت است که حجاب را در برابر کسانی که نماز می خوانند قبل از آن گناه کند. یک چوب با طول یک بازو و عرض یک انگشت نیز برای پرده مناسب است. همچنین می توانید یک صندلی یا کیف را جلوی خود قرار دهید تا افراد بتوانند در اطراف قدم بزنند.
«آیا با چشم بسته نماز خواندن جایز است؟»
- چشم بستن و نماز خواندن برای اینکه در عبادت سایر ادیان مانند آنها نباشد مکروه است.
«وقتی آدم با صمیمیت می‌خواند، می‌توان چشم‌هایش را بست...
» اما بهتر است بسته نشود.
- اگر در هنگام نماز افکار خارجی به ذهن متبادر شود آیا نماز قبول است؟
- مهم این است که صمیمانه دعا کنید و فراموش نکنید که در برابر خدا ایستاده اید. ثواب نماز فقط در جمع كردن دلها نيست بلكه در انجام حركات آن است.
- آیا تسبیح بعد از نماز واجب است؟
«ثواب تسبیح بسیار است». پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: او می گوید اگر قبلاً گناه کرده بود آمرزیده می شد. ما نباید از این پاداش محروم باشیم.
- اگر یکی از نمازها از بین رفت، اول آن را بخوانم یا وقتش است؟
«اگر مثلاً نماز عصر دارید و نماز دوم دارید، اول آن را می خوانید و بعد در عصر می خوانید». اگر برای نماز عصر وقت زیادی نمانده، باید اول آن را بخواند و بعد دومی را که از بین می رود. مهمتر از همه، شما باید اول توبه کنید. از خداوند متعال طلب مغفرت می کنید و او قصد دارد دیگر نماز را ترک نکند.

+ نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم اسفند 1400 ساعت 14:45 توسط شهرام دارایی بدون نظر

انسان در حال نماز، خداوند متعال را تسبیح می گوید و او را تسبیح می گوید و تنها با او دعا می کند. با این عبادت تسلیم خود را در برابر خدا اعلام می کند و با او ارتباط معنوی برقرار می کند و به رضایت و رحمت او نزدیک می شود.

اگر انسان برای اطاعت خدا نماز بخواند ودعا بهترین کاری است که انسان در این دنیا می تواند برای خود انجام دهد. پنج بار در روز کمتر از نیم ساعت است، بسته به نحوه خواندن نمازهای واجب. نمازهای واجب واجب است، یعنی بر هر مسلمانی واجب است. شما حتی یک ساعت یا کمتر را صرف خواندن سنت خواهید کرد...
دعا بهترین کاری است که انسان در این دنیا می تواند برای خود انجام دهد.
پنج بار در روز کمتر از نیم ساعت است، بسته به نحوه خواندن نمازهای واجب.
نمازهای واجب واجب است، یعنی بر هر مسلمانی واجب است. یک ساعت حتی اگر با ختنه بخوانی یا حتی بیشتر
زمان کمتری را صرف خواهید کرد آیا می توانیم 24 ساعت شبانه روز را به خداوندی که ما را آفریده است اختصاص دهیم؟ البته اگر با تمام وجودت به خدا ایمان داشته باشی اشکالی ندارد. دلیل در قرآن و روایات است. «به همین دلیل است. او مقتدر و آمرزنده است» (2:67. الملک.). اصحاب از پیامبر صلی الله علیه و آله پرسیدند:
"بهترین تمرین چیست؟" وقتی پرسیده شد
فرمود: «این یک نماز واجب است که حتی وقتش خوانده شود».
- تلاش در راه خدا برای اعاده دین.
بدانید که بازگرداندن و خواندن نماز یکی از آنهاست.
در حالی که لاف زدن تعارف نیست، کسانی که می گویند دعا می کنم. خانم هایی که نیمکره را روی صحنه می خواندند، حتی هر بار که کمان بیرون می آمد، بطری را می زدند-
مردم هم دوست دارند بگویند نماز می خوانم.
یکی از آشنایان که خیلی وقت بود او را ندیده بود، با اینکه سنش بالا بود، یک شورت کوتاه و یک تی شرت باز پوشیده بود و سعی می کرد جوان تر به نظر برسد که مرا با لباس بلند دید و گفت: شروع کردی به نماز؟ من هم وقتی وقتش برسد دعا می کنم. فقط شوهرم نمی‌خواهد من مثل تو لباس بپوشم.» اسلام یک سبک زندگی است نه یک مد. در اسلام، نشان دادن صورت و جای دیگری غیر از دست برای زنان به بیگانگان حرام است، یعنی حرام است. و توانایی خودداری از ممنوعیت حتی ارزشمندتر از انجام کار درست است. میدونی نمک و امثالشون، نه؟ با این حال، داشتن یکی از آنها هنوز از توان یک فرد معمولی خارج است. نماز خواندن و لباس پوشیدن، سبک زندگی یک مسلمان است.
من نمی خواهم مدت زیادی در مورد مسئله لباس بمانم، صحبت های زیادی در مورد آن شده است و نوشته های زیادی در مورد آن وجود دارد. خیلی ها هستند که عصبانی می شوند و به پدربزرگ و مادربزرگشان می خندند و می گویند: «لباس مادربزرگ ما کم نشده است». صحبت کردن با اینجور آدما سخت تره بالاخره در سوره نساء قرآن به صراحت آمده است. یک سوره کامل 176 آیه ای در مورد زنان وجود دارد: بخوان و بیاموز. زمان زیادی طول نمی کشد که او زبان عربی را یاد می گیرد، زیرا چندین نویسنده تفاسیر روسی و تاتاری دارند.
بدون مقدمه، در مورد چیز دیگری که در وهله اول مطرح شد می نویسم - دعا. این در مورد نمازهای پنجگانه است. کسانی هستند که برای نماز صبح تنبلی می کنند و در ساعات اداری نماز نمی خوانند. آنها نمی خواهند از کار جدا شوند، با دیدن آن عصبانی می شوند و غیره. دلایل پیدا می شود می گویند: عصر جمع می شویم و می خوانیم. متأسفانه حتی برخی از ائمه نیز این امر را تأیید می کنند. وقتی از شوهرم که به دین و اسلام و قرآن و احادیث ما آگاهی بسیار دارد، پرسیدم، پاسخ بسیار تندی شنیدم. وی گفت: بهترین کاری که انسان در این دنیا می تواند برای خود انجام دهد این است که نمازهای واجب را بجا آورد، حتی در زمان مناسب. یعنی اگر نماز واجب را هم نخوانید بهتر است وقت را به تأخیر بیندازید و برای این کار دنبال دلیل باشید که گناه بزرگی بر دوش شماست و وقتی وقتش رسید مطالعه کنید برای خودت سود ببر و برای آخرت پاداش بزرگی آماده کن.
 او را خضوع کند، خداوند گناهان و بدی های او را می آمرزد. محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:

«چه فکر می‌کنی اگر یکی از شما از ته در به رودخانه بریزد و آن شخص روزی پنج بار در آنجا غسل کند، آیا آب روی بدنش کثیفی باقی می‌گذارد؟»
سپس محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:

فرمود: «خداوند متعال با پنج بار این گونه نماز، گناهان را می زداید» (بخاری).

نماز عبادت خداست که با کلمه «الله اکبر» شروع می شود و با صلوات و گفتن سخنان خاص و انجام عمل به پایان می رسد. اما در حرکات زن و مرد در این حرکات تفاوت جزئی وجود دارد.

نماز زنان در 8 مورد با نماز مردان تفاوت دارد:

1) وقتی مردها شروع به خواندن نماز می کنند، «تکبیر» می گویند و دستان خود را فقط تا گوش و زنان فقط تا باسن می برند.

2) دست مردان باز است و دستها برای شروع نماز بالا رفته و دست زنان در داخل آستین بسته است.

3) مردان دست خود را به زانو بر روی زانو می بندند و زیر ناف می گذارند و زنان فقط بر سینه.

4) در کمان، مردان زانوهای خود را خم نمی کنند و زنان خم نمی شوند.

5) در حال رکوع تا زانو، زانوهای بین انگشتان مرد باز است و زانوهای زنان باز نیست.

6) در هنگام سجده، مردان در نماز به شکم و باسن و مچ دست نمی‌زنند و به دنده‌های خود دست نمی‌زنند، بلکه زنان بر خلاف مردان سجده بیشتری می‌کنند.

7) در هنگام حکومت، مردان پای راست خود را فشار می دهند و انگشتان خود را به سمت قبله می گیرند، در حالی که پای چپ خود را دراز می کشند و روی آن می نشینند. زنان هر دو پای خود را به سمت راست بلند می کنند و سر را رو به قبله قرار می دهند و با انتهای چپ روی زمین می نشینند.

8) مردان نمازهای واجب را با امام و جماعت اذان و کامات می خوانند. اذان و کامات برای زنان جایز نیست زیرا امامت و اقامه نماز در ملاء عام برای زنان مکروه است.

علاوه بر این 8 تفاوت، نماز زنان شبیه مردان است.

خداوند متعال نماز ما را از پذیرایی به جا آورد!

+ نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم اسفند 1400 ساعت 14:43 توسط شهرام دارایی بدون نظر

در آیه 103 سوره نساء آمده است: «نماز عبادت واجب مسلمانان در وقت مناسب است».
برای اینکه نمازمان مستجاب شود باید آن را درست بخوانیم. در عبادت ما نیز ممکن است اشتباه شود. آیا می توان کاستی های نماز را اصلاح کرد؟
پیامبر ما حضرت محمد (ص) در یکی از احادیث خود می فرماید: اگر خوب باشد (به سرزمینش بخوان) همه اعمالش نیکو می شود و اگر بد باشد (نخوانده) همه اعمالش بد می شود. برای اینکه نمازمان مستجاب شود باید آن را درست بخوانیم. در عبادت ما نیز ممکن است اشتباه شود. آیا می توان کاستی های نماز را اصلاح کرد؟ چگونه در سفر نماز بخوانیم؟ این سؤالات و سؤالات دیگر مربوط به نماز را برای امام خطیب مسجد جامع شهرک راویل حضرت بیکبایف فرستادیم.
- حضرت، خواهر بزرگی می فرماید: «تا آنجا که می دانم می نشینم و نماز می خوانم. اگر رویه های خاصی داشته باشد چه؟ شک دارم که نمازم قبول شود.» دوست دارم نصیحت شما را بشنوم.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: نماز نشسته ممکن است متفاوت باشد. شخصی آن را می خواند، اما به دلایل مختلف نمی تواند سجده کند. اگر نماز بخواند و بتواند رکوع را بخواند، مرحله به مرحله انجام می دهد و قبل از رفتن به سجده روی صندلی می نشیند و سجده را به صورت اشاره انجام می دهد. اگر اصلا نمی تواند بایستد و بخواند، می نشیند. رکوع کمتر و سجده کمتر. به این ترتیب با اشاره نماز می خواند.
- آیا فقط فریضه نماز در عجله جایز است؟
- وقتي عاجل باشد، وقتي بايد بروي، فقط مي تواني فرياد بخواني. تکلیف او نسبت به خداوند متعال سقوط کرده است. با این حال، نباید به آن عادت کرد. خواندن نماز همراه با سنت لازم است.
- آیا مردان با پیراهن آستین کوتاه مجازند نماز بخوانند؟
- مجاز است، فقط اگر آستین بلند باشد بهتر است.
"در مورد سقف چطور؟"
- نماز بدون سقف صحیح است، اما همانطور که قبلاً گفتم بهتر است آن را بپوشید و نماز بخوانید. از نظر علما، زینت نماز از سه جامه تشکیل شده است: یکی پوشاننده قسمت پایین، دیگری پوشاننده بدن و سومی پوشاننده سر.
- چرا نماز خواندن در مقابل آینه حرام است؟
مرد خود را در آینه می بیند و سجده می کند. این نیز یک کار زشت محسوب می شود.
- آیا درست است که در یک چشم به هم زدن نماز خواندن جایز نیست؟
- در واقع خواندن بدون پلک زدن سنت است. تسلیم شدن در برابر احساسات و بستن ذهن به نماز جایز است.

- بلند كردن يك انگشت هنگام خواندن دعاي عطايات به چه معناست؟ یکی هم می گوید باید انگشتت را تکان بدهی و سر شیطان را بزنی.

- پیامبر ما حضرت محمد (ص) واقعاً انگشتش را بالا برد. دانشمندان تفسیرهای متفاوتی از زمان مطرح شدن آن دارند. به قول علمای فرقه ای ما وقتی کلمه شهید را می گویید انگشتتان را بلند می کنید. اما این حدیث که می توانید آن را تکان دهید و به سر شیطان بزنید صحیح نیست و نیازی به تکیه بر آن نیست.

نماز مسافر را هم توضیح دهید.

- کسى که در حدود صد فرسنگ از خانه او فاصله داشته باشد، مهمان محسوب مى شود و نمازهاى چهار رکعتى را دو رکعتى به جا مى آورد. همچنین در مواقعی که عجله ندارد سنت خود را می خواند. ترک ختنه در صورت عجله جایز است.

- حرکات در نماز به چه معناست؟

- معنی و حکمت دقیق آن را نمی توانیم بدانیم. این عبادت ما از خداست. و فقط خدا می داند. منظور از سجده، خشوع در برابر اوست.

- چرا نماز به زبان عربی خوانده می شود؟

«به همین دلیل است. نماز به زبان عربی خوانده می شود تا نماز همه مسلمانان یکسان باشد. اگر هر کس آن را به زبان خود بخواند، تفاوت های زیادی وجود دارد. همچنین زبان قرآن و زبان پیامبر ماست.

«آیا در هنگام نماز بستن دهان با دهان جایز است؟»

دانشمندان ما می گویند که باید سعی کنیم وقتی دهان باز است باز نشود و اگر از قبل باز است باید با دست پوشانده شود.

- آیا نماز خواندن زن و مرد با هم واجب است؟

- اگر می خواهید به برکات جامعه برسید بهتر است با هم مطالعه کنید، زیرا نماز عامه بیست و هفت درجه بالاتر از تلاوت به تنهایی است.

- اگر از تعداد رکعت های نماز گیج شوید چه؟

در این صورت سجده می کنید». سجده ای است که برای رفع عیوب نماز انجام می شود. اگر شک دارید که در رکعت سوم یا چهارم هستید، اگر به رکعت چهارم تمایل دارید، باید نماز را با قرار دادن آن به عنوان رکعت چهارم تمام کنید. اگر دلت به هیچ کدام نچسبید، رکعت صغیره یعنی رکعت سوم را می گیرید و به نماز ادامه می دهید. و بعد سجده سهو می کنی. برای این کار باید بعد از خواندن عطایه سلام کرد و دو سجده کرد و عطایات را خواند و سلام کرد.

- سجده شکر در چه صورت باید انجام شود؟

- علمای فرقه ای ما در این باره دو نظر متفاوت دارند. ابوحنیفه می گوید سجده نیست فقط نماز است. و شاگردانش می گویند که بر اساس برخی از احادیث پیامبر ما، رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود: «اگر از رسولش بشارت بیاید، وضو می گیرد و طبق قبله سجده خواهد کرد». وقتی بشارت به انسان می رسد، می تواند به شکرانه خداوند سجده کند.

«سجده قرائت چیست؟

- چهارده آیه سجده در قرآن وجود دارد. اگر آن آیات را در نماز یا در حال تلاوت قرآن بخواند، باید سجده کند.

«نماز باید جمع شود و اگر روشن باشد شیاطین در آن نماز می خوانند». آیا این فقط یک افسانه نیست؟

- باید نماز را جمع کرد، ولی شیاطین را از نماز باز ندارند، بلکه برای پاک نگه داشتن آنها. از سوی دیگر مساجد فرش جمع نمی کنند، بلکه پهن شده اند.

«آیا شیاطین نماز می خوانند؟»

- شیاطین و شیاطین یکی هستند، فقط شیاطین را کافر می گویند. شیاطین ایمانی هستند که واقعاً دعا می کنند. از سوی دیگر، شیطان با نمازگزاران مداخله می کند و سعی می کند آنها را از عبادت دور نگه دارد.

- چرا سه مرتبه لغو نماز جمعه جایز نیست؟

- در حدیثی از پیامبر ما (ص) آمده است که هر که سه بار متوالی بی دلیل و بی عذر به نماز جمعه نرود، حق تعالی بر قلبش مهر می زند، یعنی رستگار نمی شود. این شخص ممکن است از دین روی برگرداند.

- حدیثی هم هست که می گوید بدترین چیزی که دزد می تواند از نمازش بدزدد. اینجا از کی حرف میزنی؟

- به کسى که سر به پهلو نماز مى خواند گفته مى شود. نماز را باطل نمی کند ولی مکروه است. اگر با بدن بچرخد، نمازش صحیح نیست، زیرا وقتی به قبله نگاه می کند، برگشتن جایز نیست.

"آیا اگر زخم خونریزی کند خونریزی می شکند؟"

- وضو شرط صحت نماز است پس باید به آن هم توجه کنیم. اگر خونریزی باشد واقعاً وضو خراب است. اگر فقط یک قطره خون بیرون بیاید و سرازیر نشود، وضوی ما به هم نمی خورد.

- آیا بعد از کوتاه کردن ناخن باید وضو را تجدید کرد؟

- نه کوتاه کردن ناخن و نه تراشیدن، وضو را خراب نمی کند.

Тулырак: http://baltaci.ru/news/din-%D2%BB%D3%99m-tormyish/namazga-byle-21-sorauga-avap-nrs-yaryy-m-nrs-yaramyy
در حدیثی آمده است: «پنج نماز یومیه و نماز جمعه با پرهیز از گناهان کبیره، گناهان صغیره ای که بین آنهاست تا جمعه دوم بخشیده می شود».

نماز عبادت حق تعالی است به طور قطعی با ذهن و جسم.

بر هر مؤمنی واجب است پنج بار نماز بخواند. نماز صبح و عصر و عصر و مغرب و عشا است. اقامه نماز جمعه به جای نماز جمعه در منزل واجب است.

اقامه نماز عید در روزهای گیت فطر و عید قربان و همچنین نماز وتر بعد از نماز عصر واجب است.

خواندن نماز تراویح بعد از نماز عصر تا نماز وتر در ماه رمضان سنت است. از دیگر نمازهای نافله (اضافه) مستحبی است.

نماز میت بر میت واجب است. «فرض کفایه»فردی است که اگر یک یا چند نفر از دنیا بروند، جایز است، عبادات اسلام را می نویسد.

+ نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم اسفند 1400 ساعت 14:41 توسط شهرام دارایی بدون نظر

دياگرام موزه جدید در سنگاپور به رنگ قرمز نمایی از Resorts World Sentosa از سنگاپور و خلیج کروز بر روی اسکله موزه تجربی دریایی، مارینا و تئاتر نمایشی متمرکز است. موزه ساختاری نمادین است که از کشتی‌های دریایی الهام گرفته شده است و به داستان‌هایی اشاره دارد که در برنامه‌ها و نمایشگاه‌هایش ساخته شده توسط طراح ایجاد شده است. رالف اپلبام
در طول روز، نور و سایه‌هایی که توسط قاب آجدار ایجاد می‌شود،دياگرام موزه فضای داخلی را زنده می‌کند. در غرب موزه، یک مارینا کوچک نمونه هایی از کشتی های بادبانی را نمایش می دهد. موزه و مارینا از نظر موضوعی به پارک زندگی دریایی در فضای باز مجاور مرتبط هستند و بخشی از یک تجربه گردشگری غنی متمرکز بر دریا، زندگی دریایی و تجربیات دریایی را تشکیل می دهند. همچنین در امتداد اسکله در پایه یونیورسال پلازا، تئاتر Showplace قرار دارد که با پله های سنگی بزرگ، فضایی برای نشستن 2000 نفر ایجاد می کند. با چشم اندازی از سراسر خلیج به جزیره اصلی، این محل نمایش صدا و نور شبانه در آب است که رقص جرثقیل نامیده می شود،دياگرام موزه که مظهر سرگرمی و درام استراحتگاه است.احتمالاً موزه‌ها، همانطور که امروزه تصور می‌شوند، دیگر حس وجود ندارند. قدرت نمادین آنها رابطه بسیار رسمی با محیط اطراف برقرار می کند، ساختمان به جای نمایش آثار هنری، آنها را پنهان می کند. بنابراین لازم است موزه به عنوان وسیله ای که بتواند با مدالیته های مختلف در فضای شهری عمل کند، ساخته شود.
پیشنهاد ما برای موزه M20 روی دو عنصر مرکزی کار می‌کند که ساختار شهری و در نتیجه معماری آن را مشخص می‌کند: فضای خالی و حفاری -  فضای خالی  به عنوان یک وسیله ترکیبی که فضا را ساختار می‌دهد،  حفاری  به‌عنوان شکل اولیه ساختمان که قادر به تعریف است. معماری از طریق غیاب محض آن
موزه‌های معاصر تنها از طریق فرم خود با شهر گفتگو می‌کنند و در نتیجه شهر خود را با ویژگی‌های آنها منطبق می‌کند و از آنها عمدتاً به عنوان مراکز جذب استفاده می‌کند. در برلین، کل منطقه مسابقه در حال حاضر یک مرکز دياگرام موزه است که نمونه های نمادین معماری مدرن را جمع آوری می کند. در حال حاضر، با این حال، هر ساختمان با دیگران قطع شده است. با این پروژه ما نمی‌خواهیم نماد جدیدی به نمادهای موجود اضافه کنیم، بلکه هدف ما جریمه کردن پیوند بین تمام ساختمان‌های پراکنده در منطقه است. در واقع، ما معتقدیم که تنها با طراحی فضاهای عمومی اطراف منطقه می‌توان موزه‌های موجود را به هم پیوند داد: در نتیجه، موزه قبل از هر چیز به یک فضای شهری برای استفاده و سکونت تبدیل می‌شود.
بنابراین استراتژی موزه M20 عبارت است از دور انداختن هرگونه ایده از فرم و اشغال کوچکترین فضای ممکن با حفظ فضای خالی در هسته منطقه مسابقه و با حفظ تمام ویژگی های چشم انداز برجسته شده در طرح جامع Kulturforum که توسط Valentien + Valentien در انجام شده است. 2014.
فضای M20 Piazza خلأ ساده ای است که زندگی روزمره به مرحله ای ضروری از زندگی شهری برلین تبدیل می شود.دياگرام موزه بنابراین از فضای خالی ابزاری برای تعریف مکان، به عنوان یک عنصر مولد ساختار کلان شهر، و چارچوب سازماندهی همه مکان ها و عملکردهایی که منطقه مسابقه را احاطه کرده است، استفاده می شود.

+ نوشته شده در چهارشنبه دوازدهم آبان 1400 ساعت 21:6 توسط شهرام دارایی بدون نظر

این کتاب شامل 5 فصل با 19 مقاله از متخصصان معتبر بین المللی در زمینه های مختلف رشد بلور است. موضوعات از اصول (ترمودینامیک رشد اپیتاکسی ، سینتیک ، مورفولوژی ، مدل سازی) گرفته تا مواد بلوری جدید (نانوکریستال های کربنی و نانولوله ها ، بلورهای بیولوژیکی) ، تا فناوری (رشد سیلیکون Czochralski ، رشد اکسید ، اپیتاکسی III-IV) و خصوصیات ( نقص نقطه ای ، تصویربرداری اشعه ایکس ، STM درجا). این درمان رشد فله و همچنین اپیتاکسی توسط مواد غیر آلی و آلی را پوشش می دهد.رشد کریستال شمش Si برای سلول های خورشیدی با استفاده از کوره های ریخته گری اولین کتابی است که به طور کامل این مفاهیم و فن آوری ها را توصیف می کند و نقاط قوت و ضعف تکنیک های مختلف را با هم مقایسه می کند. خوانندگان با رشد و خصوصیات اساسی بلورهای Si ، از جمله بخشهایی در مورد تاریخچه روشهای ریخته گری شمش Si برای سلولهای خورشیدی ، آشنا می شوند. روشهای مورد بحث شامل روش ریخته گری دندریت و همچنین سایر فن آوریهای مهم از جمله بازیگران با عملکرد بالا (HP) و روشهای ریخته گری مونو مانند است. این مفاهیم ، سازوکارهای رشد ، فناوری های رشد و مشکلاتی که هنوز باید حل شوند ، همه در این حجم جامع گنجانده شده است.فهوم رشد بلور را پوشش می دهد ، و درک درستی از هر روش رشد را فراهم می کند
در مورد کیفیت شمش Si ، عمدتا از نظر نقص کریستال و کنترل آنها بحث می کند
مفاهیم خصوصیات اساسی را برای تشخیص کیفیت شمش و ویفر بررسی می کند
در مورد مفاهیم و فن آوری های ایجاد منطقه ای با دمای پایین در مذاب Si با استفاده از روش NOC به منظور ها ستون های تأیید نشده فناوری مدرن هستند. پیشرفت های فن آوری مدرن بستگی زیادی به وجود تک بلورهای مناسب دارد ، چه لیزر ، نیمه هادی ، دستگاه مغناطیسی ، دستگاه های نوری ، ابررسانا ، مخابرات و غیره. علی رغم پیشرفت های بزرگ فن آوری در سال های اخیر ، ما هنوز در مرحله اولیه با توجه به رشد چندین کریستال مهم مانند الماس ، کاربید سیلیکون ، PZT ، نیترید گالیم و غیره. تا زمانی که علم رشد این بلورها به طور دقیق درک نشود ، رشد آنها به عنوان تک بلورهای بزرگ برای استفاده در صنایع مدرن غیرممکن است.
این کتاب تقریباً به تمام تکنیک های مدرن رشد کریستال که از جمله مطالعات موردی مناسب اتخاذ شده است ، می پردازد. از آنجا که بعد از کتاب راهنمای رشد بلور ، هیچ کتاب دیگری برای پوشش این موضوع منتشر نشده است. این کتاب که طی سالهای 1993-1995 منتشر شده است ، خلا5 موجود خوانندگان خود را پر خواهد کرد.

این کتاب با "" تاریخ رشد بلورهای معدنی "توسط استاد ارشد ترین متخصص در این زمینه ، پروفسور ایچیرو سوناگاوا آغاز می شود. در فصل بعدی بررسی تحولات اخیر در نظریه رشد بلور است که قبل از رفتن به سراغ تکنیک های واقعی از اهمیت یکسانی برخوردار است. پس از دو فصل اساسی ، این کتاب مباحث دیگری مانند پیشرفت اخیر در رشد کوارتز ، رشد الماس ، تک بلورهای کاربید سیلیکون ، بلورهای PZT ، بلورهای نوری غیر خطی ، بلورهای لیزر حالت جامد ، سنگ های قیمتی ، اکسیدهای ذوب زیاد مانند نیوبات های لیتیوم ، هیدروکسی آپاتیت را پوشش می دهد. ، GaAs توسط اپیتاکسی پرتوی مولکولی ، بلورهای ابررسانا ، کنترل مورفولوژی و موارد دیگر. برای اولین بار ، مدل رشد کریستال به طور مفصل با اشاره به بلورهای PZT و

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و ششم خرداد 1400 ساعت 1:55 توسط شهرام دارایی بدون نظر

ین بررسی انواع مهم ساختارهای بلوری معدنی و آلی موضوع آن را کاملاً و در عمق کافی برای ماژول های دوره کارشناسی در دوره های شیمی درمان می کند. از ویژگی های این کتاب می توان به دستورالعمل های کلیشه سازی سه بعدی اشاره کرد که در ارزیابی کامل از ارائه نقش اساسی دارد. دستورالعمل های روشنی برای ساختن استریو خود در کتاب آورده شده است ، که خوانندگان را قادر می سازد تا استریو فراوان شبکه ها و ساختارهای بلوری را که نشان داده شده اند ، بررسی کنند.
تقارنهای بلوری ، روایتی به موقع از پیشرفت در متنوع ترین زمینههای کریستالوگرافی است. این مقاله مروری گسترده بر نظریه تقارن را ارائه می دهد و شامل گزارشات هنری مربوط به جهت ها و کاربردهای مدرن آن در فیزیک بلور و خصوصیات بلوری است. هندسه در این رساله جایگاه ویژه ای دارد. جنبه های ساختاری انتقال فاز ، همبستگی ساختار و خصوصیات ، چند نوع گرایی ، ساختارهای مدوله شده و سایر موضوعات مورد بحث قرار گرفته است. کاربردهای تکنیک های مهم ، مانند کریستالوگرافی اشعه ایکس ، مطالعات بیوفیزیکی ، طیف سنجی EPR ، اپتیک کریستال و فیزیک حالت جامد هسته ای نشان داده شده است. شامل 30 مقاله تحقیق و بررسی است.
فصل مقدماتی تقارن گروه - گروه و فضا را تا آنجا که برای درک شبکه ها و ساختارهای بلوری لازم است ، توضیح می دهد. ساختارهای کریستالی با توجه به نیروی اتمی که عمدتا مسئول انسجام در حالت جامد است ، تقسیم می شوند. شرح ساختارها از نظر کریستالوگرافی gi است ، از جمله داده های مربوط به گروه فضایی ، تقارن مولکولی و هندسه مولکولی. بحث در مورد تئوری پیوند برای هر یک از زیر بخشهای ساختار ، ارائه نویسنده را تقویت و تقویت می کند.
این کتاب از دوره های سخنرانی موفق نویسنده ناشی می شود که در تدریس کلاس آزمایش و تصفیه شده است. در صورت لزوم ترمودینامیک تعادل و سایر مباحث شیمیایی ، با اجتناب از ریاضیات پیشرفته ، پیش نیاز یک نواع مهم ساختارهای بلوری معدنی و آلی را بررسی می کند
شامل دستورالعمل های ساخت کلیشه های ساده و برنامه های رایانه ای است
در صورت لزوم ، با اجتناب از ریاضیات پیشرفته ، ترمودینامیک تعادل و سایر موضوعات شیمیایی را ترسیم می

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد 1400 ساعت 19:9 توسط شهرام دارایی بدون نظر

ه عنوان یک عامل بیماری زای انسانی شناخته شده است ، و اینکه می تواند در آب و همچنین مستقیماً بین حیوانات و مردم منتقل شود ، این موضوع مورد تحقیقات شدید قرار گرفته است. وضعیت آن به عنوان یک پاتوژن فرصت طلب ، به ویژه در بیماران مبتلا به ایدز ، و کمبود داروهای موثر ضد کریپتوسپوریدیال به تأکید بر اهمیت بهداشت عمومی این ارگانیسم کمک کرده است. این موضوع تا حدی این واقعیت را تحت الشعاع قرار داده است که Cryptosporidium نیز از عوامل مهم بیماریزایی حیوانات اهلی و حیات وحش است.
در سالهای اخیر ، استفاده از تکنیک های زیست شناسی و فرهنگ مولکولی تأثیر زیادی در درک ما از عوامل اتیولوژیک عفونت های رمزنگاری و توانایی ما در مطالعه عوامل ایجاد کننده در آزمایشگاه داشته است. به عنوان یک نتیجه ، در طی 3-4 سال گذشته ، تعداد زیادی اطلاعات و داده های جدید تولید شده است ، به ویژه در زمینه های طبقه بندی ، زیست شناسی ، بیماری زایی ، اپیدمیولوژی - به ویژه انتقال انسان و انسان و درمان و درمان.
بنابراین بسیار به موقع است که در این کتاب جامعه تحقیق بین المللی درگیر برای بررسی پیشرفت های عمده تحقیق و شناسایی اولویت های مهم تحقیق برای آینده ، به این ترتیب به مخاطبان هرچه بیشتر امکان استفاده و شیمی کریستال و نیمه هادی در ترکیبات دوتایی فلز انتقالی اطلاعات مربوط به مواد نیمه هادی را فراهم می کند. این کتاب در مورد مکانیسم های مختلف نیمه رسانایی در ترکیبات خاص ، از جمله ترکیبات خاکی کمیاب یا فلزات انتقالی ، مواد زجاجیه ای یا مایع و نیمه رساناهای آلی بحث می کند. این کتاب که در سه بخش شامل 11 فصل تشکیل شده است ، با مروری بر اصول اولیه شیمی ، مانند جدول تناوبی و ساختار اتم ، آغاز می شود. این متن سپس به موادی می پردازد که گشتاور مغناطیسی اتمی در آنها وجود دارد و خاصیت انتقال آنها به طور معمول فلزی نیست. در فصل های دیگر کار تجربی در مورد قابلیت هدایت الکتریکی ترکیبات فلزات در حال گذار ، اکتینیدها یا زمین های کمیاب بررسی می شود. در این کتاب همچنین مفاهیم نظری لازم برای ساخت مدل های تقریبی برای تخمین خصوصیات ترکیبات مورد بحث قرار گرفته است. فصل آخر مربوط به تعدیل نور مرئی یا مادون قرمز است که تنها کاربرد جلوه های مغناطیسی و الکترواپتیکی است. این کتاب منبع ارزشمندی برای دانشمندان ، مهندسان و معلمان تحقیق است.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد 1400 ساعت 19:5 توسط شهرام دارایی بدون نظر

 نتیجه پیشرفت در کوچک سازی دستگاه های الکتریکی و نوری و نیاز به خنک کننده و بازده هدایت ، نیاز به کولرهای خنک کننده کوچکتر را توصیف می کند. فناوری برودتی با مواد در دمای پایین و فیزیک رفتار آنها در این دمای سروکار دارد. این کتاب نشان دهنده کاربردهای جدیدی است که برای حسگرها و دستگاه های نوری و خنک کننده کریو خنک شده ، با تأکید ویژه بر کاربردهای تجاری پیشرفته در زمینه های پزشکی و علمی و همچنین در صنایع هوافضا و نظامی.
این کتاب به طور خلاصه جنبه های مهم فناوری برودتی را که برای طراحی و توسعه یخچال ها ، کولرهای برودتی و میکرو کولرهای مورد نیاز سیستم های مختلف تجاری ، صنعتی ، فضایی و نظامی مهم و ضروری است ، ارائه می دهد. خنک کننده برودتی نقش مهمی در سیستم های هواپیمای بدون سرنشین ، حسگرهای جستجو و ردیابی مادون قرمز ، گیرنده های هشدار موشکی ، سیستم های ردیابی ماهواره ای و مجموعه ای بر تاریخچه توسعه فن آوری برودتی
* شامل جدیدترین اطلاعات در مورد خنک کننده های میکرو برای کاربردهای نظامی و فضایی
* ارائه اطلاعات دقیق در مورد سیستم های یخچال و فریزر برودتی با ظرفیت بالا که در برنامه هایی مانند ذخیره سازی مواد غذایی ، مایکروویو پر مصرف استفاده می شود و حسگرهای لیزری ، تشخیص پزشکی و ردیاب های وابع بولی عناصر سازنده سیستم های رمزنگاری متقارن هستند. الگوریتم های رمزنگاری متقارن ابزاری اساسی در طراحی انواع سیستم های امنیتی دیجیتال (یعنی ارتباطات ، تجارت مالی و تجارت الکترونیکی) هستند.
راهنما برای توسعه دهندگان نرم افزار که باید رمزنگاری را با خیال راحت و با صرفه اقتصادی یاد بگیرند و پیاده سازی کنند.
یک سخنران متخصص منظم در کنفرانس ها و رویدادهای صنعت در مورد این پیشرفت
رمزنگاری برای توسعه دهندگان  با فصلی آغاز می شود که موضوع رمزنگاری را به خواننده معرفی می کند. فصل دوم در مورد چگونگی اجرای محاسبات عدد صحیح بزرگ همانطور که توسط الگوریتم های کلید عمومی RSA و ECC لازم است بحث می شود. در فصل های بعدی در مورد اجرای رمزهای متقارن ، هش های یک طرفه ، کدهای تأیید اعتبار پیام ، حالت های ترکیبی احراز هویت و رمزگذاری ، رمزنگاری کلید عمومی و در نهایت قابل حمل صحبت می شود شیوه های کدگذاری. هر فصل شامل بحث های عمیق در مورد مبادلات
توابع و کاربردهای Boolean رمزنگاری یک مرجع مختصر است که نحوه استفاده از توابع Boolean در رمزنگاری را نشان می دهد. در حال حاضر ، تمرین كنندگانی كه نیاز به استفاده از توابع بولی در طراحی الگوریتم ها و پروتكل های رمزنگاری دارند ، باید اطلاعات مورد نیاز را از منابع مختلف (كتاب ها ، مقالات مجلات و سایر منابع) به هم وصل كنند. این کتاب اطلاعات ضروری کلیدی را در یک مرجع گام به گام با استفاده آسان جمع آوری می کند.
نویسنده توسعه دهنده مجموعه استاندارد ابزار رمزنگاری صنعت به نام LibTom استش
با شروع مبانی نظریه لازم ، این کتاب به بررسی موضوعات فنی بیشتری می پردازد ، برخی از آنها در مرز ه عنوان یک منبع کامل برای موفقیت آمیز طراحی یا اجرای الگوریتم های رمزنگاری یا پروتکل ها با استفاده از توابع بولی -
مهندسین و دانشمندان را با استفاده از توابع بولی در رمزنگاری برای مهندسان و دانشمندان فراهم می کند
- مسائل تئوری و کاربردهای بولی رمزنگاری را در یک آدرس منبع متمرکز

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد 1400 ساعت 19:4 توسط شهرام دارایی بدون نظر